Akuzat për kryetarin e Bashkisë së Elbasanit/ Balla: Sali Berisha firmosi për projektin, është ‘fake news’

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sali Berisha ka firmosur studimin dhe projektin në Bashkinë e Elbasanit, për të cilin vetë PD sot ka denoncuar kryebashkiakun Gledjan Llatja në SPAK. Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha se nga Elbasani se këto akuza janë si pasojë e përplasjeve të brendshme brenda PD-së.

“Keqardhje që punët më të rëndësishme kthehen në debate politike. Është fake news, ju ftoj që ta verifikoni në Këshillin Bashkiak të Elbasanit. Është si pasojë e debateve që kanë ata vetë brenda Partisë Demokratike. Sali Berisha ka firmosur edhe studimin edhe projektin e zonës. Aso kohe ishte Lulzim Basha drejtues i listës së PD-së së Elbasanit. Falë një bashkëjetese që e ka karakterizuar Elbasanin vendimi ka qenë unanim. Qytetarët e Elbasanit e dinë fare mirë që sipërfaqja e gjelbër do të shtohet. Prokuroria të hetojë. Projektin për të cilin e akuzojnë Llatjen e kanë votuar anëtraët e PD ne këshillin bashkiak të Elbasanit”, tha Balla.

Të fundit

Tjetër humbje në Policinë e Shtetit, Covid-19 i merr jetën kryekomisarit (EMRI)

Me dhimbje morëm lajmin për largimin përfundimtar nga kjo jetë të kolegut tonë, Kryekomisar Bedri Dani, si pasojë e...

Mark Frroku dhe Rudina do të bëhen prindër? Kjo foto ngriti dyshimet

Marrëdhënia e aktores Rudina Dembacaj me ish-deputetin Mark Frroku mori dhenë. Një vëmendje të madhe nga ndjekësit ka marrë çdo udhëtim dhe foto e...

“Se më deshi…”/ Pasi mbaroi takimi, degjeneron biseda mes Naimit dhe Linditës

Naumi ka përdorur fjalor fyes me Linditën dhe e ka ofenduar keq pasi braktisi takimin. Lindita po i kërkonte llogari për fjalorin e përdorur dhe...

Balla nga Elbasani: Edi Rama ka nevojë për mbështetjen e të rinjve për të mos e lënë Shqipërinë të rikthehet në duart e Ilirit...

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste, Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e Elbasanit, ku u ndal tek arsimi profesional në këtë qark. Gjatë fjalës...

Humb kontrollin dhe del nga rruga, digjet totalisht makina në aksin Cërrik-Gramsh

Një automjet që po udhëtonte në aksin Cërrik-Gramsh ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Ngjarja ka ndodhur pranë digës së liqenit, ndërsa automjeti...

Lajme të tjera

Web TV