Blogeri i njohur publikon KONTRATËN e ‘Përputhen’: Ja sa gjobitesh në një punë që nuk merr rrogë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Blogeri Olti Curri ka publikuar kontratën e një prej konkurentëve të programit “Përputhen”, e cila përmban 16 pika, për të cilat konkurentët kanë rënë dakord dhe kanë firmosur.

Në një prej pikave shkruhet se nëse konkurentët largohen nga programi në mënyrë “të njëanshme”, do të gjobiten deri në 5.000 euro. Për këtë pikë ironizon dhe blogeri, duke thënë se gjobitesh për një punë në të cilën nuk merr rrogë.

“Publikohet kontrata e “Perputhen” per konkurentet. Kete piken qe gjobitesh 5.000 euro per nje pune qe nuk merr rroge nuk e kuptoj, po nejse ka juriste faqja plot qe do e sqarojne ne komente…”, shkruan ai, ndërsa iu jep mundësi komentuesve që të shohin nëse ajo është e drejtë apo jo.

144969208_4396853883665364_6219612962546953274_o.jpg


Të fundit

Yuri Kim vizitë në kopshtin e fëmijëve në Kukës: Të sigurt dhe të shëndetshëm

Në vizitën e parë të saj në Kukës ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka vizituar kopshtin nr.1...

Kush do të jetë prezantuesja e Big Brother VIP? Reagon Arbana Osmani, bën deklaratën e fortë

Sapo u mësua lajmi se së shpejti do të nisë ‘Big Brother Vip’, menjëherë mediat nisën të lakonin disa emra prezantuesesh të njohura, të...

Bashkia e Tiranës nis riparimin e 288 pallateve të dëmtuara lehtë nga tërmeti

Pallatet që kanë pësuar dëme të lehta nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019 në kryeqytet po riparohen nga Bashkia e Tiranës. Aktualisht, në të...

Ylli i pornografisë e bëri baba, këngëtari i famshëm tregon djalin

Këngëtari i famshëm, Drake, është shfaqur për herë të parë në skenë me djalin e tij, Adonis. 34-vjeçari u shoqërua nga i biri në Billboard...

Berisha i quajti shfaqjen ‘festë për blerjen e votës’, Dembacaj: S’po të marr seriozisht se e ke nga…

Pasi u shpall “Non Grata” nga SHBA ish-kryeministri Sali Berisha është rikthyer me denoncimet në rrjete sociale me të cilat "shigjeton" mazhorancën. Postimi i...

Lajme të tjera

Web TV