Dëmtimi i rrugës në Shezë të Peqinit/ Balla: Skuadra e inxhinierëve ka gati projektin e ndërhyrjes

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla ishte sot në Peqin, ku pa nga afër situatën e krijuar në fshatin Shezë, ku si pasojë e reshjeve të shumta është dëmtuar rruga.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se skuadra e inxhinierëve ka gati projektin e një ndërhyrje në të dy pikat e dëmtuara.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Shezë, Peqin – Reshjet e shumta dhe erozioni kanë dëmtuar rrugën e Shezës në Peqin. Skuadra e inxhinierëve ka gati projektin e një ndërhyrje në të dy pikat e dëmtuara.

#punëjogjumë🤝

Të fundit

Po ecte kundravajtje në autostradë/ Policia ndal shoferin, pasagjer kishte një person të vdekur

Policia në Katalunjë ka ndalur një burrë që ecte me makinë kundravajtje, kur zbuluan se në anën e djathtë...

Asteroidi 3-herë më i madh se një autobus do të kalojë pranë Tokës, a paraqet rrezik për jetën?

Një asteroid gjigand, tre herë më i madh se masa e një autobusi, do të kalojë mes Tokës dhe Hënës ditën e nesërme në...

U ekzekutua me 6 plumba, Presidentja e KE reagon për vrasjen e gazetarit grek: Një akt i neveritshëm e frikacak, 

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka reaguar pas ekzekutimit të gazetarit grek të kronikës së zezë, George Karaivaz. Von der Leyen, e...

Konsumoni këtë perime për rini të përhershme

Rrepat e kuqe ndoshta nuk futen në listën e perimeve tuaja të preferuara, por kur bëhet fjalë për vlerat e tyre, rrepat renditen ndër...

“Zbrit nga kulla ose do të të hedh!”/ Si u nxitën kontrollorët të plotësonin formularin e paaftësisë

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka siguruar dosjen hetimore për dëshmitë e kontrollorëve të ndaluar për bllokimin e aeroportit të Rinasit. Nga deklarimet e...

Lajme të tjera

Web TV