“Rast i rrallë”/ Balla: Meta që nga dita e parë në presidencë nuk ka reshtur së bëri fushatë 

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Për numrin 2 të PS-së, Taulant Balla, presidenti Ilir Meta nuk ka reshtur që nga dita e parë që kur ka hyrë në presidencë së bëri fushatë.

“Ilir Meta që ditën që është zgjedhur president i Republikës vazhdoi të drejtonte partinë e tij, kujton Metën që u drejtohet mbështetësve, për ta akuzuar për marrëveshjen e 17 majin, se demokratët duhet të udhëhiqen nga një lider si Berisha jo Basha, nuk kam pasur asnjë dilemë, është një rast i rrallë, ndoshta i vetmi në Europë, ku bashkëshorti është presidenti dhe bashkëshortja kryetare e partisë, kjo është LSI që sot është në atë dergje ku është, por është çështje e tyre nuk kam pse të ndërhyjë”, tha Balla.

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...

Lajme të tjera

Web TV