Covid-19 nuk kursehet/ Tetë fëmijë të prekur, më i vogli 5 muajsh

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ditët e fundit në vendin tonë janë shënuar numra të lartë të të prekurve nga koronnavirusi.

Si duket Covid-19 nuk ka kursyer as fëmijët. Bëhet me dije se tek Pediatria janë shtruar 8 fëmijë të cilët janë prekur nga koronavirusi.

Më i vogli është 5 muajsh, ndërsa mosha tjetër varion deri në 10 vjec.

Mësohet se fëmijët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe simptoma kryesore është temperatura.

Deri më tani në vendin tonë 1.398 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndëra numri i përgjithshëm I të infektuarve ka shkuar në 79,934.

 

 


Të fundit

Përplasjet me Berishën/ “Trimërohet” Basha, nuk ka Kuvend kundër vendimet e SHBA-së 

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se nuk është as vegël e Ramës dhe as kukull e Berishës....

Horoskopi ditor, 23 shtator 2021

Dashi Nëse keni qenë vetëm prej një kohe të gjatë, mos e humbni shpresën: është një moment pozitiv për ndjenjat dhe historitë e reja. Nga ana...

Situata në veri të Kosovës/ Borrell thirrje palëve: Të ulen menjëherë tensionet

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell ka reaguar mbi situatën  e tensionuar në veri të Kosovës për targat....

Gjermani/ Nuk ka rrogë gjatë karantinës për të pavaksinuarit

Nga 1 nëntori, në Gjermani do futet në fuqi masa e re që është marrë si një mënyrë për të ‘ndëshkuar’ qytetarët që nuk...

Lajme të tjera

Web TV