Rama në Shijak/ Banori: Je i fortë! Përballove tërmetin, virusin biologjik, demokratik dhe virusin presidencial

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj dhe kryebashkiaku Elton Arbana, kanë vizituar disa shtëpi të reja të ndërtuara pas tërmetit në fshatin Gjepalaj.

Falenderimet nga banorët që kanë hyrë në banesat e reja nuk kanë munguar për kryeministrin, i cili u është përgjigjur me batuta.

Pjesë nga biseda:

Banori: Je shumë i fortë

Rama: Po ça të bëj, ka një shprehje populli “hapi rrugë budallait”

Banori: Po them një gjë; keni bërë drejtim në një periudhë tepër të vështirë, ku fill pas tërmetit erdhi virusi. Plus ekzistonin edhe viruset e para, përveç virusit biologjik. Ekziston edhe virusi demokratik dhe presidencial.


Të fundit

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur...

Po filmonte dhunën në Rripin e Gazës, papritur gjen vëllezërit e tij pa shenja jete, video prekëse

Një palestinez me emrin Muhammed al-Mensi, nga fillimi i sulmeve izraelite po filmon gjithçka duke munduar të dokumentojë dhunën në Rripin e Gazës. Gjatë...

Dhimbje pa fund/ Publikohen foto të reja, nëna përcjell të bijën që ja vranë grabitësit

“The Guardian” ka publikuar pamje të tjera nga varrimi i 20-vjeçares Carolina Crouch, e cila u vra gjatë një grabitjeje të ndodhur në banesën...

Skena të dhunshme në aeroport, ka persona të plagosur rëndë, arrestohen 17 persona (VIDEO)

Skena të dhunshme shpërthyen në zonën pas ajrit të sigurisë në Aeroportin Luton në Londër ku u plagosën 3 persona dhe u arrestuan 17...

Me gishtin e mesit në sfond, Stresi nuk përmbahet ndaj Serbisë: Vuçiç, ti na u ktheve me armë

Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku reagon gjithmonë për çështje që e shqetësojnë. Së...

Lajme të tjera

Web TV