Surpriza/ Rama takon Lulzim Bashën në kantierin në Shijak: Nuk flenë të gjithë gjumë, ka dhe që punojnë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Shijak ku ka inspektuar punimet për rindërtimin dhe në kantierin në lagjen e re të Shijakut ka takuar një punëtor të quajtur Lulzim Basha.

Teksa takoi punëtorin, Rama thumboi kryedemokratin Basha, duke thënë se punonjësi është më i miri pasi sipas tij jo të gjithë ata që kanë emrin Lulzim Basha flenë gjumë.

“Ky është Lulzim Basha, punonjësi më i ri që kemi”, tha Elton Arbana.

“Punëtori më i mirë që kemi se tani nuk do jeni të gjithë si Lulzim Basha që fle gjumë, ka dhe të tjerë që punojnë”, tha Rama.

Rama thotë se rilindja pas tërmetit vazdon me kopshtet dhe shkollat ndërkohë që vazhdon kthimi i familjeve në shtëpitë e reja individuale.

Të fundit

“Të zhveshur dhe njëri pa kokë”/ Kush është shqiptari që vdiq në Spanjë, familja apel për ndihmë

Familjarët e Xhuliano Korës, të riut që u gjet i vdekur dhe pa rroba pas aksidentit të rëndë të...

Kaosi në SHBA/ Publikohen pamjet, agresori përplasi dy rojet dhe nxorri thikën

Kapitoli në SHBA është mbyllur pasi një i dyshuar përplasi makinën e tij me një barrierë mbrojtëse, duke plagosur rëndë dy policë dhe më...

Sulm terrorist? Alarmohet SHBA/ Një person përplas me makinë dy oficerë policie, Kapitoli mbyllet sërish

Një makinë përplasi një barrikadë jashtë Kapitolit të SHBA të sot pasdite, duke plagosur dy oficerë të Policisë së Kapitolit, thanë dy zyrtarë të...

Më shumë se 172 mijë të vaksinuar në Shqipëri/ Manastirliu zbulon sa doza u injektuan 24 orët e fundit

Që nga nisja e fushatës #ShqipëriaBuzëqesh, në vendin tonë janë bërë 172 486 vaksinime. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton përmes një postimi në rrjetet...

“Hajdut”/ Rezart Veleshnja nuk përmbahet ndaj Altin Bashës: Nuk ke pikë vlere, mos vidh punën tonë

Prej shumë vitesh kishte në duar timonin e “Portokallisë”, Altin Basha vendosi që të linte këtë spektakël për të nisur një rrugëtim të ri...

Lajme të tjera

Web TV