Me Covid dhe në koma, takon foshnjën e saj 3 muaj pas lindjes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një grua që lindi ndërsa ishte në gjendje kome pasi po luftonte me Covid-19 tre muaj pas lindjes, u kthye në shtëpi dhe takoi për herë të parë vajzën e saj.

Historia e Kelsey Townsend vjen nga Wisconsin, një nënë 32- vjeçare e tre fëmijëve të tjerë.

Sipas asaj që është rindërtuar nga media amerikane, vetëm disa ditë më parë Kelsey u takua me Lucy-n e saj: një takim i cili nuk i ka shpëtuar një fotografi i cili publikoi foto të familjes në faqen e saj në Facebook.

Nëna ishte në muajin e saj të nëntë të shtatzënisë kur doli pozitive me Covid tetorin e kaluar. Ajo kishte nevojë për shtrim në spital për pneumoni dhe përfundoi në një gjendje kome.

Dhe ndërsa ajo ishte në koma, lindi Lucy-n e vogël, e cila rezultoi negative nga virusi. Foshnja, e lindur e shëndetshme, shpejt shkoi në shtëpi, por në javët pas lindjes, nëna e saj ishte akoma në spital e lidhur me një aparat ventilator.

Vetëm në 27 janar, tre muaj më vonë, Kelsey u largua përfundimisht nga spitali dhe ishte në gjendje të mbante fëmijën e saj për herë të pare në krah.

“Ne jemi shumë mirënjohës dhe me fat që jemi të gjithë në shtëpi, që kemi Kelsey në shtëpi dhe mezi presim të shohim se çfarë do të sjellë e ardhmja”, ishin fjalët e burrit të saj Derek i cili gjithashtu tha se nuk kishte siguri që gruaja e tij mund të kapërcente sëmundjen.

Nëna e re, e cila tha se ishte “mirë” teksa mbante në duar vajzën e saj, u shprehu mirënjohje punonjësve të shëndetësisë: “Unë jam shumë mirënjohëse që jam gjallë dhe mirë dhe që jam në shtëpi me vajzën time, Lucy, dhe të jem me fëmijët e tjerë, Peyton, Beaux dhe Faith”.

Lexo edhe :  Kur një projekt del fiasko e kushtueshme, ju them: është klientelizëm

 

Të fundit

VIDEO/ Spektakël dhe magji në 35 minuta, Lautaro Martinez “fundos” Salernitanan

Lautaro Martinez bën “poker” në transfertën e Salernitanës dhe i jep tri pikët dhe kreun e Serie A skuadrës...

Çantat vjeshtë-dimër 2023, koha për të qenë të guximshme

Tendencat e çantave të kësaj vjeshte janë më pak të çuditshme, por ka gjasa që të shihen në rrugët e qyteteve më në zë...

Me foton nga fëmijëria, ja si e uroi Getinjo vëllain e tij Mozzik për ditëlindje

Reperi i njohur, Mozzik, festoi një ditë më parë ditëlindjen. Ai bëri 28 vjeç dhe këtë e tregoi vetë reperi përmes një postimi në...

“Njerëzit po vdesin kot”, Elon Musk krahason luftën në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore

Elon Musk e ka krahasuar luftën e Rusisë në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore, teksa thotë se “kaq shumë njerëz vdesin kot”. Miliarderi i kompanive Tesla and X,...

40 mijë banesa bosh në Tiranë, taksa nuk i “vret” pronarët

Në emisionin Money në Euronews Albania u shqyrtua rritja e çmimit të referencës për banesat, e cila do të çojë më pas dhe në...

Lajme të tjera

Web TV