Ndërtohet ujësjellësi i Mollasit, Balla: Cërriku, shembulli më kuptimplotë i dallimit mes Partisë Socialiste dhe PDLSI-së

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, teksa pa nga afër

punimet që po kryhen për ndërtimin e ujësjellësit të Mollasit, deklaroi se Cërriku është shembulli më kuptimplotë i dallimit mes Partisë Socialiste dhe PDLSI-së.

“Cerriku është shembulli më kuptimplotë i dallimit mes Partisë Socialiste dhe PDLSI-së. Në 8 vite Cerriku u qeveris me radhë nga PD dhe LSI dhe vetëm prej një viti e gjysëm ne kemi marrë përgjegjësinë e qeverisjes vendore në këtë “, deklaroi Balla.

Sipas Ballës një prej problematikave kur Bashkia e Cerrikut drejtohej nga LSI ishte cilësia e dobët e punimeve.

“Pavarësisht vëmendjes së qeverisë, cilësia e punimeve të para 2-3-4 vitesh le shumë për të dëshiruar. Ndërsa ne jemi votuar që të bëjmë punë me cilësi dhe për të garantuar që çdo para publike të shkojë në dobi të komuniteteve”, tha Balla.

Ujësjellësi i Mollasit është një investim i cili kërkohej nga banorët prej më shumë se 30 vitesh, dhe vetëm tani, me një investim të Qeverisë Shqiptare, prej 3.4 miliardë lekë të vjetra po garantojmë 24 orë furnizim me ujë të pijshëm.

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV