E trishtë/ Nuk fitoi dot betejën me Covid-19, ndërron jetë e reja tek “Shefqet Ndroqi”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 28-vjeçare nga Korça ka humbur betejën me Covid-19.

Mësohet se ajo ishte e shtruar prej disa ditësh në spitalin ‘Shefqet Ndroqi, ndërsa pas përkeqësimit të situatës gruaja ishte intubuar dy ditë më parë.

Mësohet se 28-vjeçarja ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme.

‘News24’ raporton se viktima ishte nënë e 3 fëmijëve, ndërsa pak kohë më parë kishte sjellë në jetë një fëmijë. Sipas tij, mjekët ditën e djeshme kishin qenë optimistit për përmirësimin e gjendjes shëndetësore të gruas, por një komplikacion i mori asaj jetën.

Të fundit

Mijëra kosovarë edhe sot drejt Shqipërisë për fundjavë

Mëngjesin e sotëm, sikurse edhe të premten, mijëra qytetarë të Kosovës ia kanë mësyrë Shqipërisë për të kaluar fundjavën. Mbi...

Princ Philip ndërroi jetë dje në moshën 99-vjeçare, zbulohet dëshira e tij e fundit

Ditën e djeshme u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabeth, Princi Philip. “Me hidhërim të thellë, Madhëria e saj Mbretëresha njofton...

Dalin të tjera detaje tronditëse/ Çifti ishte në proces divorci, burri e mbylli në makinë gruan dhe më pas i vuri flakën

Krimi në familje tronditi Kavajën. Mesditën e sotme në fshatin Manskuri të Kavajës është gjetur e djegur në një makinë Fëllënxa Shirja 45 vjeçe. Ndërkohë...

Dalin fotot/ Kush është burri që u “çmend” nga xhelozia dhe dogji për së gjalli gruan në Kavajë

Një grua u gjet e djegur sot brenda një automjeti në Kavajë, ndërsa bashkëshorti i saj i vetëvarur në një pemë. 48-vjeçari Bilbil Shirja...

Kryhet transplanti i parë i mushkërive në botë, pacienti me Covid merr nga dhuruesi i painfektuar

Një operacion tepër i vështirë  është kryer në Japoni. Një grua japoneze mushkëritë e së cilës u dëmtuan rëndë nga Covid-19 ka kryer transplantin...

Lajme të tjera

Web TV