“Luaj me mua ose do të vdes”, 13-vjeçari kërcënon shoqen me vetëvrasje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një lojë online mes të rinjve për pak sa nuk u bë shkaku i vdekjes së një adoleshenti në Itali.

Ka qenë shoqja e tij, e cila ka lajmëruar policinë, duke nxitur ndërhyrjen e uniformave blu dhe kështu shpëtoi në kohë adoleshentin.

Loja konsistonte në disa pyetje, përgjigjet e të cilave përcaktonin ndëshkime trupore të pjesëmarrësit.

Djali kishte paralajmëruar shoqen e tij se nëse ajo nuk do të merrte pjesë, në një hark kohor prej dy javësh, do të vetëvritej.

Pasi vajza i ka rrëfyer situatën mamasë së saj, reagimi i policisë ka qenë i menjëhershëm.

Burime nga familjarë tregojnë se djali po kalonte një moment të vështirë, ndërsa dukej i prirur drejt akteve të vetëlëndimit.

Rasti u raportua në shërbimet sociale dhe zyrën e prokurorit në gjykatën e të miturve në Milano.

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...

Lajme të tjera

Web TV