I hodhën acid në fytyrë poshtë pallatit në Vlorë, Vilma poston videon emocionuese

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vilma Dule është 31 vjeçarja nga Vlora e cila 5 vjet më parë u sulmua me acid, poshtë pallatit ndërsa po shkonte për në punë.

Ama me shumë durim e forcë ajo ia ka dalë të vazhdojë jetën dhe i është nënshtruar operacioneve të vazhdueshme me qëllim rikuperimin.

Tani në një video të postuar në rrjetet sociale, Vilma duket që ka pësuar një përmirësim mbresëlënës por mesazhi që jep është edhe më mbresëlënës.

“Acidin jua lë atyre, Unë zgjedh lulet”, shkruan e buzëqeshur ndërsa shijon rrezet e diellit.

Të fundit

Rama – Manastirliu inspektojnë Spitalin e Fierit dhe japin lajmin: Hapet për pak ditë, do të ofrojë shërbim të nivelit të lartë

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu kanë inspektuar punimet në Spitalin Memorial të...

73-vjeçari shqiptar në Itali shpërndante kokaine/ Përfundon në pranga

Bie në pranga një 73-vjeçar shqiptar në Itali, i cili dyshohet se shpërndante kokaine. Shqiptari me banim në Vajont, u arrestua nga policia italiane sepse duhej...

Eksperimenti i bujshëm për të kuruar koronavirusin

Për momentin jemi duke përjetuar një luftë të re, por nuk është si ato të mëparshmet, është e ashtuquajtura "luftë vaksinash". Kryeministri britanik Boris...

Përsëritet rundi i parë i votimit për president të Kosovës

Në votimin e parë duhet që të paktën 80 deputetë të marrin pjesë në votim. Tre deputetët e LDK-së, Agim Veliu, Avdullah Hoti e Driton...

E jashtëzakonshme/ Gruaja me 2 mitra lind dy çifte binjakësh

Ditën që linda, ishin 24 persona në dhomë, shumica prej tyre studentë mjekësie të magjepsur. Në orën 10.11 të mëngjesit ata panë se vajza...

Lajme të tjera

Web TV