Kjo është dhurata më e urryer e Shën Valentinit, shmangeni me çdo kusht

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në varësi të mënyrës se si ndiheni ju dhe partneri juaj për këtë, Dita e Shën Valentinit mund të shihet si një festë shumë e rëndësishme për të festuar njëri-tjetrin ose thjesht një ditë që krijon shpenzime të kota.

Me siguri e keni parë veten duke luftuar për të ardhur me një ide të mirë për dhuratën e Shën Valentinit në një moment ose në një tjetër gjatë viteve, dhe shpesh është e lehtë të biesh përsëri në ide të vjetra si çokollata dhe lule.

Një sondazh i ri me afërsisht dy mijë amerikanë përpiqet të rendisë dhuratat e Shën Valentinit bazuar në sa të mira apo të këqija janë.

Sondazhi i pyeti pjesëmarrësit se sa të zhgënjyer do të ishin të merrnin dhurata specifike. Dhuratat me përqindjen më të lartë të marrësve të zhgënjyer janë padyshim më të këqijtë e më të këqijve.

Në fakt, lulet ishin zgjedhja e dytë më zhgënjyese e dhuratave, sipas të anketuarve, dhe çokollatat dolën të tretat.

Sipas sondazhit, dhurata më e keqe që mund të marrësh për Shën Valentin janë pranga me gëzof.

Mund të kuptohet absolutisht pse prangat me gëzof u vlerësuan dobët, me mbi një të tretën e njerëzve që thanë se do të zhgënjeheshin nga dhurata. Të brendshmet dolën pak më mirë, me vetëm 14 për qind të njerëzve që thanë se do të ishin të zhgënjyer për t’i marrë ato si një dhuratë të Ditës së Shën Valentinit.

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...

Lajme të tjera

Web TV