Xhoi Jakaj: Basha i përgjumur, por opozita do fitojë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Xhoi Jakaj bën një analizë të situatës politike në vend për atë që janë duke dhënë dhe marrë forcat politike, për qeverisjen e 8 viteve të Partisë Socialiste pro edhe për mundësitë e opozitës për  të ardhur në pushtet. Jakaj deklaron se e vërteta është se kryetari i opozitës është i pëërgjumur ndërsa  LSI është një lloj motori i opozitës dhe sipas saj kjo opozitë do fitojë zgjedhjet.

-Një opinion për kryetarin e opozitës Lulzim Basha?

Basha është i përgjumur.

-Po si do vijë në pushtet?

-Ky është definicioni që kam për zotërinë./Fjala.al/Ke.Ba 

 

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV