Theri prostitutën shqiptare në Itali, dalin pamjet kur autori largohet nga vendi i ngjarjes (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Momenti kur vrasësi i prostitutës shqiptare në Itali është larguar pasi e ka therur atë me thikë është filmuar nga një drejtues makine që ndodhej si dëshmitar në zonë.

Në video shfaqet momenti kur Alfred Kipe, 42 vjeç, pasi masakroi me thikë duke e goditur 5 herë me thikë prostitutën shqiptare L,H., 47 vjeç, largohet i qetë sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

Autori ishte veshur xhaketë të zezë, një palë këpucë të kuqe Nike dhe kishte vendosur një kapele, detaje që ishin pjesë e përshkrimit nga dëshmitarët dhe që shfaqen edhe në video.

42-vjeçari ka qenë oficer policie dhe ka bashkëjetuar me L.H., për 20 vite, ndërsa më 7 shkurt ai i mori jetën duke e goditur 5 herë me thikë gjatë kohës që ajo po priste klientët në rrugë. Pas përshkrimit të dy dëshmitarëve në rrugë, të cilët panë skenën që ai rrihte prostitutën shqiptare me grushte e shkelma dhe më pas e therri me thikë, është bërë i mundur dhe arrestimi i tij.

Policia italiane arrestoi dje 42-vjeçarin për vrasjen e shqiptares L. H, e cila prostituonte në Pedriano di San Giuliano Milanese.
L.H, 47 vjeç, është qëlluar për vdekje me thikë teksa po priste klientët në trotuar. 47-vjeçarja nuk arriti t’i shpëtonte autorit i cili e ka ndjekur më pas e ka tërhequr zvarrë për tokë dhe e ka goditur 5 herë me thikë në këmbë dhe shpinë.

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada...

E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri. Spitali Bashkiak "Dr. Stefan Gjoni " Krujë bën me dije se...

Kampionati Kombëtar zbret në fushën e blertë, luhen 7 takime në Superiore dhe në Të Parën

Luhen dy të parat e javës së 27-të të Superiores dhe 5 takime të Kategorisë së Parë. Kampionati Kombëtar i Futbollit ka luajtur të...

Doni t’i harroni kujtimet e këqija? Këto 4 teknika do t’ju ndihmojnë shumë

Shumica prej nesh kanë mendime në kokë që nuk i largojnë dot nga mendja sado që përpiqen. Si t’ia bëni në këtë rast? Në...

Festivali i çmendur i prillit/ Mijëra skiatorë me të brendshme, rrëshkasin në paradën ruse të rrëpirës

Qindra entuziastë të sportit kanë marrë pjesë edhe sivjet në paradën skiatore në bikini ose të brendshme, të kthyer tashme në festivalin alpin në...

Lajme të tjera

Web TV