“Covid-19” ndryshon kalendarin e javës së 18-të, ndikohen dy takimet e mbrëmjes

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Teuta-Skënderbeu, të premten dhe Vllaznia-Apolonia, të shtunën, dy takimet e ndikuara. Ndryshimi i orarit të ri për lëvizjen e qytetarëve në kuadër të masave për mbrojtjen nga virusi “Covid-19”, ka bërë që të ndryshojë edhe orari i atyre ndeshjeve të futbollit që ishin planifikuar në mbrëmje.

Kështu, Federata Shqiptare e Futbollit është detyruar të ndryshojë kalendarin për ndeshjet e javës së 19-të të Kategorisë Superiore dhe, duke patur parasysh se nuk do të lejohet qarkullimi gjatë orarit 20:00-06:00 për periudhën 11 shkurt -25 shkurt, ndeshjet do të kenë orare të reja.

Gjithçka nis me takimin e së premtes, Teuta-Skënderbeu, e cila ishte planifikuar të luhej duke nisur nga ora 18:00, po është zhvendosur dhe do të luhet dy orë më herët, në ora 16:00. Ndërkohë, të gjitha sfidat e ditës së shtunë Tirana-Kukësi, Vllaznia-Apolonia, Bylis-Laçi dhe Kastrioti-Partizani do të luhen të gjitha në orën 14:00.
Tri prej këtyre takimeve nuk kanë ndryshim në kalendar, teksa ishin planifikuar më herët të luheshin duke nisur nga ora 14:00, ndërsa takimi që ndryshon orar është ai që do të luhet në Stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, midis Vllaznisë dhe Apolonisë. Ky takim ishte planifikuar fillimisht të luhej duke nisur nga ora 17:00.

Mbetet për t’u parë sesi do të ndryshojnë kalendarët e javëve në vijim të futbollit shqiptar për shkak të masave për përballimin e epidemisë së virusit korona.

Kategoria Superiore
Java e 19-të

Të premten, 12 shkurt 2021:
Teuta – Skënderbeu (16:00)

Të enjten, 13 shkurt 2021:
Tirana – Kukësi (14:00)
Vllaznia – Apolonia (14:00)
Bylis – Laçi (14:00)
Kastrioti – Partizani (14:00)

Të fundit

Rama publikon letrën drejtuar Ahmet Zogut: Vetëm ne e mbajtëm premtimin për rrugën e Lumit të Vlorës

Rruga e Lumit të Vlorës, e cila është premtuar prej 100 vitesh, duket se po bëhet realitet. Mbrëmjen e sotme...

Balla takim me banorët në Stravaj: Mandati i ri nevojitet për të transformuar Shqipërinë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e fshatit Stravaj në Prrenjas. Në fjalën e tij...

E reja nga Kamza denoncon dhunën e tmerrshme të bashkëshortit: Më goditi me grushta në kokë derisa më ra të fikët

Ajo refuzoi që t’u bindej urdhërave të tij. Por urdhëri i tij nuk ishte një kërkesë normale, në një familje normale dhe për një...

Mund të sjellë ndryshimin historik/ Ilaçi i ri për trajtimin e tumorit të trurit

Dy persona me kancer të avancuar të trurit i janë përgjigjur mirë një prove të vogël të një kombinimi eksperimental të ilaçeve kimioterapike dhe...

Të gjitha gratë e Princit Philip, 63 herë shkoi drejt divorcit me Mbretëreshën

Mbretëresha Elizabeth II ka shkuar në prag të divorcit nga burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, plot 63 herë. Por nëse asaj do...

Lajme të tjera

Web TV