Reshjet në Elbasan/ Balla: Investimet e bëra vitet e fundit na nxorrën faqebardhë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Moti i keq ka shkaktuar disa problematika dhe përmbytje edhe në qarkun e Elbasanit, fatmirësisht të vogla. Kështu ka deklaruar kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla teksa ka treguar se më e rënduar situata u paraqit pranë fshatit Muriqn ku argjinatura e vjetër u dëmtuar pjesërisht.

Nga ana tjetër ai thekson se institucionet janë në gatishmëri dhe se investimet e bëra vitet e fundit në pritat lumore na nxorrën sot faqebardhë.

“Shtabet e Emergjencave Civile në Bashki dhe Prefekturë janë në gatishmëri dhe po marrin masa për një ndërhyrje urgjente në këtë argjinaturë.

Por fatmirësisht investimet e bëra vitet e fundit në pritat lumore na nxorrën sot faqebardhë, pasi e gjithë zona Muriqan-Bujqës-Jagodinë do të ishte nën ujë, nëse këto ndërhyrje s’do të ishin bërë dy vite më parë”, është shprehur Balla.

Të fundit

Hyn në fuqi amnistia penale/ Përfitojnë 1100 të dënuar, 700 lirohen menjëherë

Nis sot zbatimi i ligjit për amnistinë penale. Numri i të dënuarve që përfitojnë është 1100, prej të cilëve...

Vjehrra ishte dëshmitarja e fundit/ Metën nuk e mban vendi, paralajmëron SPAK

Altin Dumani, është një hap larg shndërrimit në një figurë historike, simbol i drejtësisë së re dhe hero i luftës për shembjen e pandëshkueshmërisë...

Përfiton nga amnistia penale, lirohet nga burgu ish-kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj

Përfitues i amnistisë penale që nis të zbatohet këtë të mërkurë është edhe ish-kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj. Frrokaj u dënua në muajin tetor të vitit 2022...

Kjo është pjesa e trupit që duhet të lyhet e para me krem kundër diellit

A e nisni edhe ju lyerjen me krem nga këmbët për të shkuar te fytyra? Nëse e keni kthyer këtë në një ritual, atëherë...

Ndodh fenomeni i rrallë/ Athina dhe zonat përreth mbulohen nga mjegulla portokalli!

Një mjegull portokalli, e ardhur nga shkretëtira e Saharasë ka mbuluar të gjithë kryeqytetin grek, Athinë. Sipas zyrtarëve, ky është një nga episodet më të...

Lajme të tjera

Web TV