Vijojnë rrjedhjet në LSI/ 70 anëtarë të saj kalojnë me PS: Jemi rikthyer në shtëpi, Veliaj: Mirëserdhët!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas 13 degëve në Kombinat, shkërmoqet një tjetër degë e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Tiranë. Aleksandër Lipivani, pjesë e strukturave drejtuese të LSI-së në Njësinë 8, së bashku me 70 anëtarë të zhgënjyer të kësaj force, i janë bashkuar sot në mënyrë demonstrative Partisë Socialiste, duke marrë kartat e reja të anëtarësisë.

Teksa morën kartat e anëtarësimit në PS nga kryebashkiaku Erion Veliaj, ata deklaruan se ndjehen të kënaqur që janë rikthyer në shtëpinë e tyre dhe shprehën besimin për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit.

“Personalisht jam shumë i kënaqur. Jam rikthyer në shtëpi. Kam qenë socialist dhe socialist do të jem deri në fund. Kënaqësi e madhe të kesh zotërinj dhe zonja kaq të nderuara. Absolutisht, gjithçka ka ardhur natyrshëm, rrjedhë normale. Suksese Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit, suksese kryetarit, suksese deputetit”, theksoi Lipivani.

Duke i përgëzuar për vendimin e marrë, Veliaj u uroi mirëseardhjen në PS. “Mirë se erdhe në shtëpinë tënde dhe na qoftë një rrugëtim i gjatë dhe i mbarë. Më bëhet shumë qejfi”, deklaroi Veliaj.

Gjatë ditëve të fundit, një numër i madh anëtarësh të LSI-së dhe drejtues degësh të kësaj force në kryeqytet i janë bashkuar PS. Rasti i fundit ishte ai i shkrirjes së 13 degëve në Njësinë 6, në Kombinat.

 

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV