Dashuria për qenin/ Pronari i lë trashëgimi pas vdekjes të gjithë pasurinë e tij marramendase

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është një histori e një kafshe shtëpiake me të vërtetë e përkëdhelur, Lulu, një lloj qeni kufiri 8 vjeçar.

Ajo ishte shume e dashur për pronarin e saj dhe kur ai vdiq, testamenti i fundit e bëri Lulu një qen shumë të pasur.

Lulu vazhdon të bëjë roje në derën e jashtme, por tani jo sepse e ka për detyrë, por sepse ashtu ka qejf.

“Po, ajo është një vajzë e mirë”, tha Martha Burton, kujdestarja e Lulu.

Kujdestarja ka qenë me qenin për vite me radhë, pasi 88-vjeçari pronar i qenit vendosi ta trajtonte si mikeshën e tij dhe jo si qen.

Testamenti thotë: “5,000,000 $ do të transferohen pas vdekjes sime për kujdesin e Lulu.

Unë nuk e di vërtet çfarë të mendoj për të të thënë të vërtetën. Ai thjesht e donte shumë qenin,” tha Burton.

Testamenti specifikon: “Ky besim është të sigurojë të gjitha nevojat e Lulu. Qeni do të mbetet në zotërim të Martha Burton”.

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada...

E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri. Spitali Bashkiak "Dr. Stefan Gjoni " Krujë bën me dije se...

Kampionati Kombëtar zbret në fushën e blertë, luhen 7 takime në Superiore dhe në Të Parën

Luhen dy të parat e javës së 27-të të Superiores dhe 5 takime të Kategorisë së Parë. Kampionati Kombëtar i Futbollit ka luajtur të...

Doni t’i harroni kujtimet e këqija? Këto 4 teknika do t’ju ndihmojnë shumë

Shumica prej nesh kanë mendime në kokë që nuk i largojnë dot nga mendja sado që përpiqen. Si t’ia bëni në këtë rast? Në...

Festivali i çmendur i prillit/ Mijëra skiatorë me të brendshme, rrëshkasin në paradën ruse të rrëpirës

Qindra entuziastë të sportit kanë marrë pjesë edhe sivjet në paradën skiatore në bikini ose të brendshme, të kthyer tashme në festivalin alpin në...

Lajme të tjera

Web TV