Grumbullimet për fushatë, Balla: Na rrofshin votat nëse përhapim virusin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla u ka bërë thirrje partive politike që të respektojnë rregullat e vendosura për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Gjatë fjalës së tij për gazetarët, Balla tha se nuk iu duhen votat, nëse bëhen shpërndarës dhe aleatë të virusit të rrezikshëm.

“Ajo që partitë politike duhet të bëjnë është të ruajnë maskën, distancën dhe të respektojnë rregullat e koronavirusit. Na rrofshin votat ne politikanë, nëse takimet tona politike, kthehen në shpërndarës dhe aleatë të Covid-it. Në këtë këndvështrim më i rëndësishëm se shëndeti i qytetarëve nuk ka për ne”,- tha Taulant Balla.

 

 


Të fundit

Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250...

Masat e sigurisë për 6 dhjetorin, Çuçi: Protesta të mbahet, por jashtë zonës së kuqe

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi është takuar ditën e sotme me kreun e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku dhe ka diskutuar për masat e...

Zhdukja e Ervis Martinajt: Rrumbullaku: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e misterit

Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku u pyet nga gazetarët paraditen e sotme edhe në lidhje me fatin e Ervis Martinajt, i cili...

Kupa e Botës/ Sot nis faza me eliminim direkt, Holanda dhe Argjentina synojnë kualifikim

Ka përfunduar faza e grupeve në Kupën e Botës, por pa humbur fare kohë do të nis ajo e eliminimit direkt. Pasi janë mësuar të...

Çmendi serbët në stadium/ Rrëfimi prekës i Xhakës: Babai vuajti 3 vjet e gjysmë në burgje

Granit Xhaka sot u shndërrua sërish në hero të shqiptarëve të Kosovës pasi bashkë me kombëtaren e Zvicrës ia doli ta mposhte dhe eliminonte...

Lajme të tjera

Web TV