Momente dramatike! Shqiptari në Londër, tenton të vrasë policen me stilolaps (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia londineze Metropolitan Police publikoi videon e një incidenti nga ku një emigrant shqiptar tentoi të godasë me një stilolaps në fytyrë një oficere police, duke bërë rezistencë në arrestim.

Duke iu referuar komunikatës për shtyp të policisë londineze raporton se Adrian Popa, 40 vjeç  u dënua në gjykatën e krimeve të rënda angleze Old Bailey me 3 vite e 10 muaj burg për kërcënim për të vrarë një oficere police. Po ashtu ai u dënua edhe me 15 muaj burg për tentativë plagosje.

Gjykatës iu tha se policia u telefonua nga një rezidencë në zonën Manor Park Crescent, Edgware, rreth orës  10:25 të datës 16 Gusht 2020 pasi Popa u pa të hynte në kopshtin e një banese.

Ai ishte liruar nga burgu me kusht për mos të shkuar në atë zonë. Popa kur pa policinë nisi të bëhej agresiv. Policia në një rrethanë të tillë përdori “taser“ pistoletë elektrike neutralizuese.

Popa thotë se policia londineze tentoi me agresivitet të godasë oficeren e policisë në fytyrë disa herë me një stilolaps duke e kërcënuar se do ta vriste.

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada...

E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri. Spitali Bashkiak "Dr. Stefan Gjoni " Krujë bën me dije se...

Kampionati Kombëtar zbret në fushën e blertë, luhen 7 takime në Superiore dhe në Të Parën

Luhen dy të parat e javës së 27-të të Superiores dhe 5 takime të Kategorisë së Parë. Kampionati Kombëtar i Futbollit ka luajtur të...

Doni t’i harroni kujtimet e këqija? Këto 4 teknika do t’ju ndihmojnë shumë

Shumica prej nesh kanë mendime në kokë që nuk i largojnë dot nga mendja sado që përpiqen. Si t’ia bëni në këtë rast? Në...

Festivali i çmendur i prillit/ Mijëra skiatorë me të brendshme, rrëshkasin në paradën ruse të rrëpirës

Qindra entuziastë të sportit kanë marrë pjesë edhe sivjet në paradën skiatore në bikini ose të brendshme, të kthyer tashme në festivalin alpin në...

Lajme të tjera

Web TV