Pas Yuri Kim, edhe ambasadorja e Suedisë rezulton pozitive me Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas ambasadores së SHBA në Tiranë, edhe ambasadorja e Suedisë, Elsa Hastad ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Lajmin e bën me dije vetë ambasadorja Hastad në rrjetet sociale, duke njoftuar se është izoluar dhe do të punojë nga shtëpia.

Hastad dhe ambasadorja Kim duket se kanë miqësi të mirë me njëra-tjetrën dhe shpesh herë fundjavave kanë ndërmarrë udhëtime të përbashkëta në disa nga zonat atraktive të vendit tonë.

“Sapo rezultova pozitive me Covid-19. Do të qëndroj e izoluar dhe do të punoj nga shtëpia. Mendimet e mia janë për të gjitha gratë që janë goditur rëndë nga pandemia. Qëndroni të sigurtë”, shkruan Hastad.

 

 


Të fundit

Përplasen 2 automjete në aksin rrugor Elbasan-Peqin, shoferët dërgohen me urgjencë në spital

Pak minuta më parë në aksin rrugor Elbasan-Peqin, është shënuar një aksident ku janë përplasur 2 automjete. Drejtuesit e makinave...

Shpërthen kamioni me karburant në Liban, humbin jetën 28 persona

Të paktën 28 persona kanë vdekur pasi një kamion, që po barte karburant, ka shpërthyer në Akkar të Libanit. Shkaku i shpërthimit, që ndodhi...

Humb jetën 22-vjeçari shqiptar në Greqi, u aksidentua me motor (Emri)

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Greqi, ku për pasojë ka humbur jetën një 22 vjeçar shqiptar. Mediat greke bëjnë me...

Kosova pranon strehimin e afganëve, Osmani: Kemi formuar grupin punues, po merret me çështjet organizative

Pas Shqipërisë edhe Kosova ka pranuar strehimin e Afganëve. Konfirmimin e ka bërë presidentja Vjosa Osmani. Postimi i plotë: Më 16 korrik, pak ditë pasi bota,...

Po gjobisnin pronarin e lokalit se theu masat anti-COVID, klientët dhunojnë policët

Teksa kontrollet për zbatimin e masave anti-COVID dhe qetësinë publike vazhdojnë, policia identifikoi një tjetër rast në Elbasan. Sapo policia konstatoi se lokali në pronësi...

Lajme të tjera

Web TV