“S’kam fshehur asgjë”/ Flet në Gjykatë mjeku Edvin Prifti: Kam operuar mijëra shqiptarë, punoj në shtet e privat

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjeku kardiolog Edvin Prifti, i gjendur përballë dy akuzave të rënda nga ana e Prokurorisë së Posaçme e njohur si SPAK, ka deklaruar gjatë seancës gjyqësore se për çdo gjë do të thotë të vërtetën rreth aty për çfarë akuzohet.

Gjatë deklaratës së tij përballë gjykatës, mjeku Prifti tha se nuk ka fshehur asnjë gjë, madje ka konfirmuar se punon në spital privat, por edhe në shtet. Mjeku është shprehur i befasuar nga kërkesa e prokurorisë, e cila ka kërkuar futjen e tij në burg, madje duke i shtuar edhe akuzën e pastrimit të parave.

“Kam mbaruar me medalje ari, jam specializuar në Siena dhe La Sapienza dhe diplomuar si specialist në kardiokirurgji. Punova në San Kamilo. Unë jam denoncuesi i parë i Covid-it në Shqipëri dhe gjithmonë do të them të vërtetën.

Në Shqipëri jam kthyer që në vitin 2006, njerëzit operoheshin jashtë. Unë ngrita besimin duke drejtuar kardiokirurgjinë dhe të gjithë shqiptarët operohen në Tiranë. S’kam fshehur asgjë. Punoj në shtet dhe privat. U befasova nga prokurori që kërkoi burg. Kam operuar mijëra shqiptarë”, ka deklaruar mjeku kardiolog para gjykatës, Edvin Prifti.

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada...

E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri. Spitali Bashkiak "Dr. Stefan Gjoni " Krujë bën me dije se...

Kampionati Kombëtar zbret në fushën e blertë, luhen 7 takime në Superiore dhe në Të Parën

Luhen dy të parat e javës së 27-të të Superiores dhe 5 takime të Kategorisë së Parë. Kampionati Kombëtar i Futbollit ka luajtur të...

Doni t’i harroni kujtimet e këqija? Këto 4 teknika do t’ju ndihmojnë shumë

Shumica prej nesh kanë mendime në kokë që nuk i largojnë dot nga mendja sado që përpiqen. Si t’ia bëni në këtë rast? Në...

Festivali i çmendur i prillit/ Mijëra skiatorë me të brendshme, rrëshkasin në paradën ruse të rrëpirës

Qindra entuziastë të sportit kanë marrë pjesë edhe sivjet në paradën skiatore në bikini ose të brendshme, të kthyer tashme në festivalin alpin në...

Lajme të tjera

Web TV