Shkroi “shes votën” në Facebook/ E riu e pëson keq, arrestohet nga policia

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Reshjet e shumta të borës kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim në disa zona të Kosovës.

Në disa fshatra, banorët janë ankuar se e kanë pasur të pamundur t’i drejtohen kutive të votimit, pasi rrugët kanë janë të bllokuara.

Sakaq, një person është arrestuar nga Policia në Pejë, pasi në rrjetet sociale bëri një postim ku shkruante “Shes votën”.

Kryetarja e KQZ-së në Kosovë, Valdete Daka ka thënë se procesi po ecën i qetë dhe pa problematika. Deri në orën 11:00, pjesëmarrja në zgjedhje ka qenë 8.3 për qind.

Mëngjesin e sotëm votuan krerët e politikës, Albin Kurti, Avdullah Hoti, Vjosa Osmani, Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj si dhe familjarët e Hashim Thaçit, i cili ndodhet në Hagë.

Të fundit

“Me shëndet o shef”/ Nis vaksinimi i forcave policore tek “Air Albania”, Rama uron efektivët

Sot ka nisur vaksinimi i forcave policore tek “Air Albania”. Kryeministri Edi Rama ndodhet në stadium për të inspektuar...

“Duet shumë shpejt”, Arjan Konomi paralajmëron bashkëpunim me këngëtarin e njohur

Arjan Konomi është ndër emrat më të përfolur ditëve të fundit, kjo dhe për vetë rolin që ai ka në emisionin “Për’puthen”. Së fundmi ai...

Zjarri përfshin godinën e spitalit/ Kirurgët kryejnë operacionin e zemrës mes flakëve

Një ekip mjekësor në një spital rus përfundoi me sukses një operacion të zemrës së hapur mbi një pacient ndërsa zjarrfikësit luftuan për të...

Ngacmoi seksualisht një minoren, policia prangos 64-vjeçarin

Një 64 vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Tiranës pasi ka abuzuar seksualisht me një 17 vjeçar. “Nga specialistët për Hetimin e Krimit...

Ju del gjumi çdo natë në të njëjtën orë, kjo është arsyeja

Rreth 4-6 zgjime janë normale gjatë natës. Por, nëse ju ndodh të zgjoheni gjithmonë në të njëjtën orë, ka disa arsye. Se cilat janë,...

Lajme të tjera

Web TV