Stuhia e dëborës dëmton rrjetin e shpërndarjes së energjisë, Balla ndjek nga afer punën e OSHEE në Elbasan

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Reshjet e dëborës që kanë përfshirë pothuajse gjithë territorin e vendit kanë shkaktuar dëmtime të shumta edhe në rrjetin rrjetin e shpërnarjes së energjisë elektrike.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ndodhet në terren, ku po ndjek nga afër punën që po kryhet nga punonjësit e OSHEE në Elbasan për riparimin e difekteve.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook numri dy i PS, Balla nuk ka lënë pa ironizuar dhe opozitën, e cila sipas tij jep mend nga divani i shtëpisë.

“Gaztorëve që komentojnë nga divani i ngrohtë, të cilët japin mend pse kështu e pse ashtu, ju them se këto janë kushte atmosferike tepër të vështira”, shkruan Balla.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

ELBASAN Dëmtimet në rrjetin e shpërnarjes së energjisë elektrike janë të shumta për shkak të stuhisë. Gjatë natës dhe sot në mëngjes po punohet për riparimin e tyre dhe po e ndjekim nga afër punën e tyre. Gaztorëve që komentojnë nga divani i ngrohtë, të cilët japin mend pse kështu e pse ashtu, ju them se këto janë kushte atmosferike tepër të vështira. Mirënjohje punonjësve të OSHEE, punonjësve të policisë, shërbimit të urgjencës, të mirëmbajtjes së rrugëve për punën që po bëjnë në terren.

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada...

E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri. Spitali Bashkiak "Dr. Stefan Gjoni " Krujë bën me dije se...

Kampionati Kombëtar zbret në fushën e blertë, luhen 7 takime në Superiore dhe në Të Parën

Luhen dy të parat e javës së 27-të të Superiores dhe 5 takime të Kategorisë së Parë. Kampionati Kombëtar i Futbollit ka luajtur të...

Doni t’i harroni kujtimet e këqija? Këto 4 teknika do t’ju ndihmojnë shumë

Shumica prej nesh kanë mendime në kokë që nuk i largojnë dot nga mendja sado që përpiqen. Si t’ia bëni në këtë rast? Në...

Festivali i çmendur i prillit/ Mijëra skiatorë me të brendshme, rrëshkasin në paradën ruse të rrëpirës

Qindra entuziastë të sportit kanë marrë pjesë edhe sivjet në paradën skiatore në bikini ose të brendshme, të kthyer tashme në festivalin alpin në...

Lajme të tjera

Web TV