Listat e kandidatëve për deputetë të PS/ Balla: Emrat do të jenë risi, kemi vetëm një aleat

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shefi i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla, në një deklaratë për mediat, deklaroi se listat e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste do të jenë risi.

Balla theksoi se PS do të respektojë afatet, kurse shtoi se Partia Socialiste ka vetëm një aleat dhe ai është qytetari.

“Ne respektojmë afatet e vendosura nga Kodi Zgjedhor. PS ka vetëm një aleat, njerëzit e zakonshëm të këtij vendi. Kemi marrë impute edhe nga platforma “Shqipëria që duam”, për t’ju dhënë mundësi grave dhe burrave të vendit nga çdo vend, në lista do keni djem e vajza që kanë jetuar jashtë dhe janë të gatshëm që të japin kontribute.

Është e pafalshme që politika shqiptare nuk i ka dhuruar mundësi shqiptarëve jashtë që të marrin pjesë në zgjedhje. Është e pafalshme që PD dhe LSI kundërvihen ndaj vullnetit për shqiptarët që jetojnë jashtë. Listat do jenë risi. Kemi punë për të bërë, andaj na duhet ky mandat”, u shpreh Balla.

Taulant Balla nënvizoi se reforma në drejtësi po shkon përpara dhe askush nuk mund ta ndalë dot më.

“Goditjet e SPAK kanë çuar përpara drejtësinë në vend. Këta që takojnë prokurorë të shkarkuar nëpër skuta, bëjnë sikur duan drejtësinë. Goditja e një gjyqtareve të korruptuar ishte kuptimplotë se SPAK godet çdo strukturë të korruptuar. Programi i PS është vazhdimi i reformave në dobi të vendit. Berisha e la ekonominë në pikën më të ulët me shpresën se do të shkatërrohej ekonomia kombëtare, por ne ringritëm financat”, vlerësoi Balla.

 

Të fundit

Pritë në errësirë dhe breshëri kallashi, si u ekzekutua “kumbari” i Shkodrës (Video)

Janë siguruar pamjet nga momenti i vrasjes së Bardhok Pllanajt një natë më parë në Shkodër, pranë banesës së...

18-vjeçari shqiptar humb jetën në aksidentin tragjik, familja në zi: E vramë ne…

“E vramë ne, e vramë ne”. Denada bërtet me dëshpërim duke hyrë e duke dalë nga shtëpia, pa gjetur paqe brenda vetes. Të njëjtën gjë...

Vrasja e Bardhok Pllanaj jehonë edhe në mediat serbe/ Paralajmërimi i tyre: Tani mund të fillojë një seri vrasjesh

Mbrëmjen e djeshme Shkodra u trondit nga një ekzekutim me armë zjarri ku mbeti i vrarë, Bardhok Pllanaj i njohur si “Kumbari i Shkodrës”....

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë për vaksinat: Brenda 10 ditëve…

Kryeministri Rama ka bërë të ditur me anë të një statusi në Facebook marrëveshjen për mbërritjen e 50 mijë dozave të vaksinën Sputnik brenda...

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat/ Ja sa raste të reja dhe humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për...

Lajme të tjera

Web TV