Manastirliu poston foton e ëmbël nga materniteti “Mbretëresha Geraldinë”, vijnë në jetë trinjakët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në një postim në facebook ka ndarë lajmin e mirë për lindjen e trinjakëve në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”.

Ajo ka  ftuar qytetarët të zbatojnë rregullat antiCovid dhe të shmangin lëvizjet e panevojshme, në kushtet e vështirësive, si pasojë e motit. Trinjakët përfitojnë menjëherë 360,000 lekë të reja bonus.

“Me lajmin e mirë të lindjes së trinjakëve Alteo, Arsli dhe Alesia ??? shëndosh e mirë në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, ju uroj javë të mbarë dhe ju ftoj të tregoni kujdes për zbatimin e rregullave antiCOVID #maskë, #distancë, #higjienë dhe të shmangni lëvizjet e panevojshme”,- shkruan Manastirliu.

 

 

 

Të fundit

Një rrugë në Tiranë merr emrin e Dritan Mezinit, Veliaj: Do vazhdojë të na frymëzojë

Një rrugë në Tiranë, në hyrjen veriore të Liqenit Artificial, do të mbajë emrin e sipërmarrësit Dritan Mezini, i...

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i vogëlushes

Modelja e njohur Sofia Richie dhe partneri i saj Elliot Grainge janë bërë prindër. Sofia lindi një vajzë, të quajtur Eloise Samantha Grainge. Ajo zbuloi...

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa janë kryesisht te huaj ata...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Lajme të tjera

Web TV