Meshkujt “çmenden” pas gjyshes: Askush nuk e beson se jam 64-vjeç

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

64-vjeçarja, Lesley Maxeell, trainere fitenessi me profesion, ka treguar për mediat vëmendjen e tepërt që merr prej burrave, shumica e të cilave janë në moshë me mbesën e saj. Lesley është shprehur se ushtrohet për orë të tëra në palestër dhe se ka krijuar forma tepër të tonifkuara. Ajo është shprehur se stërvitet me mbesën e saj 19-vjeçare Tia, nga e cila shpeshherë merr edhe veshjet.

“Nuk më pëlqen të vesh rroba të përcaktuara për një grupmoshe të caktuar. Kjo sepse njerëzit nisin të diskriminojnë nga mosha e një personi dhe mendojnë se sipas saj, duhet të kesh një pamje të caktuar.”

“Përse duhet të jesh i plakur e i sëmurë kur nuk je i tillë. Përse të mos ndjehesh në majë të botës?”

Lesley ka treguar dhe për ngacmimet e shumta që merr në rrjete sociale, ajo thotë se askush nuk e beson që është plot 64 vjeçe.

“Më pëlqen shumë stërvitja dhe si në stërvitje dhe në skenën e konkurrimit mbaj bikini të vogla”.

Të fundit

72-vjeçari ecën 10 km mbi kalë për të shitur qumësht në Librazhd

Mehmet Skenja nga fshati Dorëz I Librazhdit, nuk ndalet së punuari që kur agon deri sa bëhet natë. Ditën...

E nxjerr zvarrë nga makina dhe e godet me grushte/ Sherr mes vajzave tek Currilat në Durrës (VIDEO)

Një skenë, e cila nuk është shkëputur nga asnjë film aksion, është filmuar në zonën e Currilave në Durrës. Në video duken vajzat që...

Rama publikon letrën drejtuar Ahmet Zogut: Vetëm ne e mbajtëm premtimin për rrugën e Lumit të Vlorës

Rruga e Lumit të Vlorës, e cila është premtuar prej 100 vitesh, duket se po bëhet realitet. Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama ka publikuar...

Balla takim me banorët në Stravaj: Mandati i ri nevojitet për të transformuar Shqipërinë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e fshatit Stravaj në Prrenjas. Në fjalën e tij...

E reja nga Kamza denoncon dhunën e tmerrshme të bashkëshortit: Më goditi me grushta në kokë derisa më ra të fikët

Ajo refuzoi që t’u bindej urdhërave të tij. Por urdhëri i tij nuk ishte një kërkesë normale, në një familje normale dhe për një...

Lajme të tjera

Web TV