Zgjedhjet e 25-prillit/ KQZ regjistron 16 parti dhe një kandidat të pavarur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zgjedhjet parlamentare të 25-prillit, KQZ regjistron 16 parti dhe një kandidat të pavarur.  Janë regjistruar për në zgjedhjet e 25-Prillit, PS, PD, LSI, PS, PR, PBDNJ, Nisma Thurje dhe PSD e Tom Doshit.

Partitë e regjistruara nga KQZ

1-Partia Bashkimi Popullor i Pensionistëve Shqiptar

2-Partia Aleanca për Barazi dhe Drejtësi Europiane

3-Partia Kombëtare Konservatore Albania

4-Partia Lëvizja Punëtore Shqiptare

5-Partia Bashkimi Liberal Demokrat

6-Partia Socialiste e Shqipërisë

7-Partia Lëvizja Socialiste për Integrim

8-Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut

9-Partia  Demokratike

10-Partia Republikane Shqiptare

11- Partia Aleanca Demokristiane e Shqipërisë

12. Partia Minoriteti Etnik Grek për të Ardhmen

13- Partia Nisma Thurje

14- Partia Social Demokrate

15-Partia Aleanca Kombëtare

16- Partia Demokracia Sociale


Të fundit

Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250...

Masat e sigurisë për 6 dhjetorin, Çuçi: Protesta të mbahet, por jashtë zonës së kuqe

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi është takuar ditën e sotme me kreun e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku dhe ka diskutuar për masat e...

Zhdukja e Ervis Martinajt: Rrumbullaku: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e misterit

Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku u pyet nga gazetarët paraditen e sotme edhe në lidhje me fatin e Ervis Martinajt, i cili...

Kupa e Botës/ Sot nis faza me eliminim direkt, Holanda dhe Argjentina synojnë kualifikim

Ka përfunduar faza e grupeve në Kupën e Botës, por pa humbur fare kohë do të nis ajo e eliminimit direkt. Pasi janë mësuar të...

Çmendi serbët në stadium/ Rrëfimi prekës i Xhakës: Babai vuajti 3 vjet e gjysmë në burgje

Granit Xhaka sot u shndërrua sërish në hero të shqiptarëve të Kosovës pasi bashkë me kombëtaren e Zvicrës ia doli ta mposhte dhe eliminonte...

Lajme të tjera

Web TV