E shqetësonte me telefonata, shefja e Infektivit Najada Çomo denoncon në polici një 32-vjeçare

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shefja e Infektivit, Najada Çomo ka kallëzuar ne polici një rast shqetësimi, pasi prej disa ditësh merrte telefonata shqetësuese.

Çështja po trajtohet nga komisariati nr. 4, i cili ka referuar materialet ne prokurori për një 32-vjeçare nga Berati, e cila që prej datës 28 janar ka shqetësuar mjeken me telefonata të shumta për motive te dobëta.

Thirrjet telefonike keqdashëse që bëhen me qëllim për të prishur qetësinë e tjetrit, përbëjnë kundërvajtje penale dhe dënohen me gjobë ose me burgim gjer në një vit.

Mësohet se Çomo kishte trajtuar rastin e një familjari të 32-vjeçares, ndërsa gjatë kohës që pacienti ishte në spital, mjekja informonte të renë. Vajza kishte vijuar me telefonatat ndaj Çomos, ndërkohë që e telefononte rreth 20 herë në ditë. Duke parë se vajza nga Berati nuk hiqte dorë nga telefonatat dhe vijonte të shqetësonte mjeken, kjo e fundit kishte referuar rastin në polici.

Të fundit

Po ecte kundravajtje në autostradë/ Policia ndal shoferin, pasagjer kishte një person të vdekur

Policia në Katalunjë ka ndalur një burrë që ecte me makinë kundravajtje, kur zbuluan se në anën e djathtë...

Asteroidi 3-herë më i madh se një autobus do të kalojë pranë Tokës, a paraqet rrezik për jetën?

Një asteroid gjigand, tre herë më i madh se masa e një autobusi, do të kalojë mes Tokës dhe Hënës ditën e nesërme në...

U ekzekutua me 6 plumba, Presidentja e KE reagon për vrasjen e gazetarit grek: Një akt i neveritshëm e frikacak, 

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka reaguar pas ekzekutimit të gazetarit grek të kronikës së zezë, George Karaivaz. Von der Leyen, e...

Konsumoni këtë perime për rini të përhershme

Rrepat e kuqe ndoshta nuk futen në listën e perimeve tuaja të preferuara, por kur bëhet fjalë për vlerat e tyre, rrepat renditen ndër...

“Zbrit nga kulla ose do të të hedh!”/ Si u nxitën kontrollorët të plotësonin formularin e paaftësisë

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka siguruar dosjen hetimore për dëshmitë e kontrollorëve të ndaluar për bllokimin e aeroportit të Rinasit. Nga deklarimet e...

Lajme të tjera

Web TV