612 personel mjekësor dhe të moshuar morën vaksinën anti-Covid në Tiranë dhe Shkodër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vaksinohen 612 personel mjekësor dhe të moshuar në Tiranë dhe Shkodër!

Teksa ditën e sotme ka filluar vaksinimi i të moshuarve në Tiranë, janë realizuar 612 vaksinime në dy qytete në Shkodër dhe në Tiranë.

Përveç stafeve mjekësore, janë vaksinuar dhe të moshuarit në qendrat sociale. Prej të vaksinuarve, 73 kanë qenë të moshuarit dhe stafi i qendrave sociale që shërbejnë.

Ne dy qendrat e vaksinimit në Tiranë dhe Shkodër janë kryer 539 vaksinime të personelit shëndetësor.

Deri tani janë vaksinuar me dozën e parë 1693 persona, 620  me dozën e dytë dhe në total janë administruar 2313 doza të vaksinës antivCOVID.

 

 

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada...

E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri. Spitali Bashkiak "Dr. Stefan Gjoni " Krujë bën me dije se...

Kampionati Kombëtar zbret në fushën e blertë, luhen 7 takime në Superiore dhe në Të Parën

Luhen dy të parat e javës së 27-të të Superiores dhe 5 takime të Kategorisë së Parë. Kampionati Kombëtar i Futbollit ka luajtur të...

Doni t’i harroni kujtimet e këqija? Këto 4 teknika do t’ju ndihmojnë shumë

Shumica prej nesh kanë mendime në kokë që nuk i largojnë dot nga mendja sado që përpiqen. Si t’ia bëni në këtë rast? Në...

Festivali i çmendur i prillit/ Mijëra skiatorë me të brendshme, rrëshkasin në paradën ruse të rrëpirës

Qindra entuziastë të sportit kanë marrë pjesë edhe sivjet në paradën skiatore në bikini ose të brendshme, të kthyer tashme në festivalin alpin në...

Lajme të tjera

Web TV