Albin Kurti siç nuk e keni parë kurrë më parë, ja si duket duke kërcyer (VIDEO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i LVV në Kosovë, albin Kurti ka një mbështetje të gjerë në vendin e tij, por edhe në Shqipëri.

Sipas rezultatit të zgjedhjeve të fundit, Albin Kurti pritet të jetë kryeministër i ardhshëm në Kosovë.

Kurti njihet për qëndrimet e tij të forta dhe është një pjesëmarrës shumë aktiv në politikë.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale, Kurti shihet duke vallëzuar në një dasmë.

Ajo çfarë bie në sy në video, është se ai ka aftësi të mira të vallëzimit.

 


Të fundit

5 nëntor 1955/ Opera e Vienës, rindërtimi pas shkatërrimit nga bombat e Luftës së Dytë Botërore

Më 5 nëntor të vitit 1955, asi u shkatërrua në Luftën e Dytë Botërore, Opera Shtetërore e rindërtuar e...

Bombardimi i Vatikanit, pikëpyetjet e sulmit mbi Selinë e Shenjtë

Në orën 20.10 të datës 5 nëntor 1943, pesë bomba hidhen nga një aeroplan i panjohur mbi qytetin e Vatikanit. Bombat - të kalibrit...

Flutura Açka: Cilin Berishë të besoj, atë që mbështeti Bashën apo atë që thotë Basha është delja e zezë?

Deputetja e Partisë Demokratike Flurura Açka shpërthen ndaj Sali Berishës lidhur me situatën në PD. Açka e njohur si një figurë e ardhur nga bota...

Opozita maqedonase synon kthimin e emrit “Maqedoni”

Fitorja e opozitës maqedonase në zgjedhjet lokale dhe kërkesa e saj për zgjedhje të parakohshme parlamentare, ka nxitur debate lidhur me të ardhmen e...

Lajme të tjera

Web TV