test

Lajm i hidhur/ Kanceri i merr jetën ikonës së radios

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rush Limbaugh, ikona mediatike me ndikim monumental që transformoi radion ne dekadat e tij, duke ndihmuar edhe në formësimin e Partisë Republikane, ka vdekur në moshën 70-vjeçare për shkak të kancerit.

Lajmin e njoftoi gruaja e tij, Kathryn, e cila në emisionin e Limbaugh tha: “Të humbasësh një të dashur është jashtzakonisht e veshtirë, por akoma më e rëndë është kur ku person është vetë jeta.”

Ikona e radios mësoi se kishte kancer të mushkërive n\të fazës së IV në Janar 2020 dhe iu dha Medalja Presidenciale e Lirisë nga Presidenti Trump në fjalimin e Shtetit të Unionit disa ditë më vonë. “Rush Limbaugh: Faleminderit për dekadat tuaja të përkushtimit të palodhur ndaj vendin tonë,” tha Presidenti Trump gjatë fjalës.

 

Të fundit

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë...

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë dhjetëra jetë njerëzish e ndërsa...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të PS për Qarkun e Tiranës,...

Lajme të tjera

Web TV