Deputeti Jenisheri: Unë mësues i matematikës, trajner futbolli, kitarist dhe historia e biçikletës sime

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Jeta e Selami Jenisherit nuk është vetëm aktiviteti në parlament si deputet. Ai ka lëvruar disa profesione dhe pasione gjatë jetës së tij. Jenisheri tregon në HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU për periudhën e tij si mësues matematike, trajner futbolli si dhe për pasionin për kitarën.

-Çfarë angazhimesh të tjera keni pasur përveç se keni qenë mësues?

-Unë kam marrë të gjithë librat e trajnerit të futbollit dhe kam marrë licencën për trajnier futbolli.

-Në cilin vit kjo?

-Në vitin 1990. U bëra këshilltar i trajnerit të ekipit kombëtar të Shqipërisë. Atëherë ishte trajnier një gjerman.

-Cilët futbollista të dëgjuar keni trajnuar ju?

-Ilir Kepën, golashënuesin më të mirë të Shqipërisë, Edi Martinin, Çlirim Basha etj. Përë këtë po shkruaj dhe një libër.

 -Të gjithë deputetët lëvizin me fouristrada luksoze, ju jeni i vetmi që lëvizni me biçikletë. Pse përdorini biçikletë?

-Unë e kam fouristradën gri. Duke udhëtuar me biçikletë unë jam larg trotuareve ku kalojnë njerëz dhe në këtë mënyrë nuk mund të infektohem me Covid-19. E dyta, më bën mirë të lëviz fizikisht. Ajo biçikleta që kam unë e çon shalën në funksion të dëshirës që ke, dhe e ke më të lehtë të ikësh në rast të një problemi që mund të kesh.

-Po pasione të tjera ke?

-Po, kam kitarën.

Të fundit

‘Trend’ shqetësues, OBSH: Rriten për të gjashtën javë radhazi rastet e infektimeve me COVID-19 në të gjithë botën

Organizata Botërore e Shëndetësisë, deklaroi se numri i infektimeve me COVID-19 është rritur për të gjashtën javë radhazi, me...

Bllokimi i punës në aeroportin e Rinasit/ Rama: Është vepër penale dhe ndëshkohet ligjërisht

Kryeministri Edi Rama ka reagua pas bllokimit të punës në aeroportin e Rinasit. 'Bojkotimi i punës për kontrollin ajror është vepër penale dhe ndëshkohet ligjërisht!'-...

“Ky është grusht shteti”/ Balluku flet nga Rinasi: Pezullimi i fluturimeve, organizim i mirëfilltë politik

Nga Aeroporti i Rinasit, Belinda Balluku tha se qeveria shqiptare nuk ka asnjë lidhje financiare me kompaninë AlbControl, punonjësit e së cilës janë në...

Burri i hallës abuzoi me vajzën e mitur/ E ëma e tronditur: Nëse nuk futet në burg do ta vras vetë (Foto)

Mamaja e një 19-vjeçareje, Vjoleta Koroni, ishte sot e ftuar në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel, për të treguar se si vajza e...

Shoferi i çmendur i futet kundravajtje autostradës Elbasan-Tiranë, tmerrohen qytetarët

Dhjetëra qytetarë kanë denoncuar në polici një shofer i cili po udhëtonte në sens të kundërt në autostradën Elbasan Tiranë. Ai ka rrezikuar jetën e...

Lajme të tjera

Web TV