Deputeti Selami Jenisheri: Ky parlament, më i mirë sesa ai kur ishin deputetë Fishta, Mjeda, Noli

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Për deputetin Selami Jenisheri parlamenti shqiptar është parlamenti më cilësor që ka pasur ndonjëherë ky shtet. Sipas tij, asnjëherë Shqipëria nuk ka pasur një parlament me vlera të tilla si ky i këtyre viteve të fundit.

 -Zoti Jenisheri, si e vlerësoni parlamentin shqiptar sot?

-Për këtë situatë që është ka vlerat më të mëdha që ka pasur ndonjëherë parlamenti.

-Edhe më shumë se parlamenti i viteve ’20-‘30?

-Po, po. E kam fjalën për pjesën e opozitës.

 

Të fundit

Tërmeti i fuqishëm godet vendin, shënohen 7 viktima

Të paktën shtatë persona humbën jetën pasi një tërmet me magnitudë 6 goditi brigjet e ishullit kryesor të Indonezisë,...

Pse Amerika është kundër “pasaportës së vaksinimit”?

Administrata e Presidentit Joe Biden-it ka thënë se nuk do të përfshihet në sistemin kombëtar për “pasaportën e vaksinimit”, duke ia kaluar barrën kompanive...

Detaje të reja nga vrasja mafioze e gazetarit grek, çfarë i shqetësoi vrasësit nga zbulimet e Karaivaz

Autopsia ka zbuluar se gazetari grek Giorgos Karaivaz është goditur me 10 plumba. Gazetari ka dy dëmtime në kokë, gjashtë në gjoks, një në qafë...

Zhdukja e 19-vjeçares shqiptare/ Ja çfarë tregojnë të dhënat e ‘Google’ në telefonin e saj për të

Artemis Vasili, është e reja shqiptare e cila prej 6 muajsh ka humbur gjurmët, ndërsa familjarët apelojnë për gjetjen e saj. Dhe së fundmi janë...

Droga në Portin e Durrësit/ Policia jep njoftimin zyrtar: Kapen rreth 143 kg kokainë, arrestohen…

Policia e Shtetit del me njoftimin zyrtar lidhur me operacionin për kapjen e sasisë së drogës në portin e Durrësit. ​"Vijojnë goditjet e njëpasnjëshme ndaj...

Lajme të tjera

Web TV