Epike/ Merkel harron maskën në foltoren e Kuvendit dhe vrapon për ta marrë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një video e kancelares Angela Merkel ka bërë xhiron e rrjetit.

Gjatë një seance parlamentare, Merkel ka harruar maskën në foltoren e Kuvendit dhe pasi e ka kuptuar ngrihet nga karrigia me nxitim për ta marrë.

Ngjarja ka ndodhur disa ditë më parë kur Merkel foli para Bundestagut duke bërë autokritikë mbi kohën e reagimit ndaj përhapjes së COVID-19 në Gjermani.

“Ne nuk e bllokuam jetën publike mjaft herët, ndërsa kishte shenja të një vale të dytë dhe paralajmërime nga shkencëtarë të ndryshëm”,- tha kancelarja në 11 Shkurt.

Pasi mori maskën, kancelarja u rikthye sërish në vendin e saj, por videoja është bërë virale.

Të fundit

Kampionati i Minifutbollit Shqiptar nis edicionin e 8 -të, Administratori Kadiu: Do të sjellim normalitet në gjendjen fizike dhe psikologjike që ka përkeqësuar Pandemia

Nën moton , “Sporti si një vlerë e shtuar” Shoqata Sportive e Minifutbollit shqiptar hapi edicionin e 8-të të...

Shkrihet dega e LSI-së në Njësinë 10, i bashkohet Partisë Socialiste, Veliaj: Mirë se erdhët, dera është e hapur për të gjithë

Dega e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Njësinë 10 është shkrirë, duke iu bashkuar përfundimisht Partisë Socialiste. Në një takim të zhvilluar me ish...

Gënjeshtra e 1 Prillit që përfundoi në përleshje me policinë (Video)

Policët në Belgjikë u përleshën me mijëra qytetarë që ishte mbledhur për një festë në park, e cila ishte organizuar me shaka për 1...

U kap me 49 kile kokainë, reagon Arbër Çekaj pas arrestimit të babait: Një klan i caktuar…

Arbër Çekaj, biznesmeni i arrestuar dhe i dënuar për trafikun 613 kg heroinë ka reaguar për arrestimin e babait të tij një ditë më...

Mjekët heronj/ Ngjiten maleve për të vaksinuar popullsinë

Qeveria turke do që deri në fillim të vjeshtës të vaksinojë 60% të popullsisë kundër virusit korona. Por shumë nga 83 milionë banorët e...

Lajme të tjera

Web TV