“Kush të ka mësuar ty”, Don Phenom sulmon Feron

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Reperët Don Phenom dhe Fero prej kohësh janë në një “luftë” virtuale me njëri-tjetrin. Para disa kohësh Don Phenom publikoi në Instagram një video të reperit Dari duke bërë ‘freeestyle’ dhe mes rreshtave thumboi Feron. “Ke ik në Berlin se n Prishtinë çdo ditë ke hangër rreh”, thuhej në një pjesë.

Ndërkohë, Don Phenom ka sulmuar sërish publikisht Feron. Reperi ka publikuar një video të vitit 2017-të, në të cilën Fero shprehet se ka shumë respekt për Don Phenom dhe se ai është një ndër reperët më të mirë.

Mirëpo, reperi shton se Fero është frymëzuar prej tij dhe se shprehjet që e bënë të famshëm si përshembull “Gang Gang Gang” e ka kopjuar nga ai.

“Kush të ka mësu ty me thon Gang Gang Gang? Don Fenomi/ Don Fenomeni/ Don Phenom është lideri i shkollës së re… inspirimi i gjithë reperëve të rinj edhe ca reperëve të vjetër… s’keni met sen pa kopju te unë. Ya shqipes own me royaltie statements”, shkruan Don Phenom.

 

Të fundit

Rama publikon letrën drejtuar Ahmet Zogut: Vetëm ne e mbajtëm premtimin për rrugën e Lumit të Vlorës

Rruga e Lumit të Vlorës, e cila është premtuar prej 100 vitesh, duket se po bëhet realitet. Mbrëmjen e sotme...

Balla takim me banorët në Stravaj: Mandati i ri nevojitet për të transformuar Shqipërinë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e fshatit Stravaj në Prrenjas. Në fjalën e tij...

E reja nga Kamza denoncon dhunën e tmerrshme të bashkëshortit: Më goditi me grushta në kokë derisa më ra të fikët

Ajo refuzoi që t’u bindej urdhërave të tij. Por urdhëri i tij nuk ishte një kërkesë normale, në një familje normale dhe për një...

Mund të sjellë ndryshimin historik/ Ilaçi i ri për trajtimin e tumorit të trurit

Dy persona me kancer të avancuar të trurit i janë përgjigjur mirë një prove të vogël të një kombinimi eksperimental të ilaçeve kimioterapike dhe...

Të gjitha gratë e Princit Philip, 63 herë shkoi drejt divorcit me Mbretëreshën

Mbretëresha Elizabeth II ka shkuar në prag të divorcit nga burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, plot 63 herë. Por nëse asaj do...

Lajme të tjera

Web TV