Mbyllja e doganës/ Mbi 100 kamionë në Kakavijë presin në radhë për të kaluar drejt Greqisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mbyllja e doganës për 24 orë në Kakavijë ka krijuar radhë të gjata kamionësh për të kaluar drejt Greqisë.

pas përfundimit në orën 7 të grevës së punonjësve të doganës greke, është krijuar një radhë prej 2 km e gjatë maunesh të cilat duan të shkojnë drejt Greqisë. Mësohet se mbi 100 kamionë janë në radhë për të kaluar.

Autoritetet e policisë greke njoftuan dy ditë më parë policinë shqiptare në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës për grevën që do të niste nga punonjësit e doganës greke.

Ndërprerja e punës nga pala greke nisi prej orës 7 të mëngjesit me orën greke, ose ora 6 me orën lokale në Shqipëri deri në mëngjesin e orës 7 të ditës së sotme.

 

Të fundit

Plagosi 2 kolegët dhe një qytetar, arrestohet oficeri i patrullës në Mamurras

Vihet në pranga autori i plagosjes së dy efektivëve të policisë një ditë më parë në Mamurras. Sipas ‘abcnews’,...

14 prill 1865/ Komploti, si u vra Presidenti Linkoln

Në 14 prill të vitit 1865, Presidenti amerikan Abraham Linkoln qëllohet me plumb në Teatrin Ford në Uashington, DC. Presidenti i 16-të i Shteteve...

Premtimet për investime të mëdha dhe monitorimi i pakët i tyre nga publiku

Nga Eduard Gjokutaj   Në fushatën e vitit 2009, vlera e premtimeve për infrastrukturën nga drejtuesi i PD-së llogaritet në 25 miliardë lekë/vit, ndërsa drejtuesi i...

Padia kolektive, një nismë që iu jep zë konsumatorëve

Nga Fatjona Mejdini   Të gjithë jemi përballur me kompani të fuqishme që ofrojnë shërbime telefonike, interneti, bankare dhe shpesh jemi ndjerë të pafuqishëm për të...

Problemet në Kosovë e fushatën në Shqipëri 

Nga Shkëlqim Hysenaj   Kanë kaluar disa javë prej se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po shpenzon një pjesë të kohës duke u marrë me zgjedhjet...

Lajme të tjera

Web TV