Prej ditësh pa energji, ndikimi i të ftohtit ilustruar nëpërmjet fotove

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Miliona qytetarë në Teksas kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të motit të ftohtë. Zyrtarët kanë njoftuar se gjendja do i rikthehet normalitetit me rritjen e temperaturave.

Por këto ditë kanë qenë vërtetë të vështira për qytetarët, të cilët kanë denoncuar kushtet e vështira në të cilën ndodhet. Një grua, u shpreh të mërkurën se akulli ka mbizotëruar kudo dhe detyrohen të ngrohen brenda makinave.

Jemi duke punuar që të gjitha qarqeve t’i sigurojmë energji elektrike. Po bëjmë më të mirën tonë. Shpresojmë të kemi një përmirësim të ndjeshëm gjatë orëve të mbrëmjes”, tha drejtori i Lartë i ERCOT, Dan Woodfin.

Angela Garcia, infermiere me profesion, ka thënë se gjendja po bëhet tepër e vështirë për djalin e saj 5 muajsh, i cili ka lindur përpara kohe dhe e ka të domosdoshme furnizimin me oksigjen.

“Shumë njerëz nuk e dinë ashpërsinë e asaj që po ndodh. Njerëzit po shkatërrojnë gardhet e tyre për t’u djegur,” tha Garcia, në lot.

E vështirë është situata dhe për të pastrehun James Derrick. Ai jeton në një çadër dhe këto ditë të ftohta për të kanë qenë tepër të vështira.
Situata në Teksas është ilustruar nëpërmjet fotove, ku shihet qartë forca e natyrës.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Të fundit

Mund të sjellë ndryshimin historik/ Ilaçi i ri për trajtimin e tumorit të trurit

Dy persona me kancer të avancuar të trurit i janë përgjigjur mirë një prove të vogël të një kombinimi...

Të gjitha gratë e Princit Philip, 63 herë shkoi drejt divorcit me Mbretëreshën

Mbretëresha Elizabeth II ka shkuar në prag të divorcit nga burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, plot 63 herë. Por nëse asaj do...

Ish-partnerja e Meriton Mjekiqit i çjerr maskën moderatorit: Nuk e ka takuar kurrë djalin tonë live, më kërcënon të mbyll gojën!

Moderatori i emisionit më të ndjekur të momentit në Kosovë, “Gjoni Black”, Meriton Mjekiqi, ditë më parë ishte i ftuar në emisionin “NIN”, ku...

Ana Lleshi e thotë troç: U futa në Për’puthen për një tjetër qëllim dhe do ta përdor!

Ana Lleshi është konkurrentja e parë e përjashtuar nga emisioni “Për’puthen”, e cila u kthye shumë shpejt në personazhin më të njohur e të...

Covid-19/ 238 raste të reja, ja sa viktima u shënuan në 24 orë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2684 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 238 qytetarë. Rastet pozitive...

Lajme të tjera

Web TV