A do të shkojnë bashkë në zgjedhje? Fatmir Mediu flet pas takimin me Bashën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i PR Fatmir Mediu ka folur pas takimit me kreun e PD Lulzim Basha. Ai është shprehur optimist pas këtij takimi por nuk ka bërë të qartë zonat në të cilat do të kandidojnë republikanët.

Ai ka thënë se programi elektoral i PD i plotë por duhet të merren parasysh dhe propozimet e partive të tjera.

“Ka një analizë të thjeshtë se sa mandate i  takojnë pd dhe pr. Ajo që dua të them pavarësisht se kush  është emri i personit Pr do jetë kontributore për të marrë vota në kukës dhe dibër dhe në zona të tjera që skemi pretendime për kandidatë.

Programi i Pd është i plotë dhe meqë flasim për bashkëpunim politk ky program duhet të përfshijë dhe idetë e partive të tjera. Secila parti ka specifika. Vlerësoj faktin se figura nga të përndjekurit politik kandidojnë. E rëndësishme është dhe një reformë rregullatore ekonomike. E rëndësishme është njëlloj zgjimi i qytetarëve shqiptarë. Janë të rëndësishme votat e PR dhe të aleatëve.

Ne mund të bëjmë të mundur të fillojmë të hapim negociatat sa më shpejtë, siç e tha dhe Basha në Koroaci dhe Slloveni”, tha ai.

 

Të fundit

A do të shkojnë bashkë në zgjedhje? Fatmir Mediu flet pas takimin me Bashën

Kreu i PR Fatmir Mediu ka folur pas takimit me kreun e PD Lulzim Basha. Ai është shprehur optimist...

Ibrahimovic ofendohet rëndë nga tifozët serbë në ndeshjen ndaj Crvena Zvezdas (VIDEO)

Zlatan Ibrahimoviç ishte subjekt i fyerjeve etnike gjatë ndeshjes ku Milani luajti në Ligën e Evropës ndaj Cvrena Zvezdas të enjten. Sulmuesi me prejardhje boshnjake,...

2.3 ton kokainë në banane, arrestohen dy shqiptarë në Britani

Policia britanike ka sekuestruar një sasi rekord kokaine, ndërsa raportohet se pjesë e rrjetit janë edhe shqiptarë. Sipas mediave britanike, rreth 2.3 tonë kokainë me...

E rrallë/ Mbulohet me të bardha shkretëtira e Arabisë Saudite

Në fillim të këtij dimri, Arabia Saudite, përveç vendeve tjera, ka pasur një mot tejet të ftohtë, ku temperaturat kanë rënë nën zero gradë...

Tha se po e mbanin peng në vilë dhe i rrezikohej jeta, zbulohet vendodhja e Princesësh së Dubait

Videot e Princeshës së Dubait Latifa, ku ngritnte dyshimet se jeta e saj ishte në rrezik, sollën një sensibilizim të madh në arenënë ndërkombëtare,...

Lajme të tjera

Web TV