“Mendova që ta vras”/ Burri nga Fieri bën rrëfimin rrënqethës: E kapa gruan me komshiun, po ha turpin me bukë për…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“U trondita shumë kur kapa gruan time në flagrancë duke më tradhtuar me fqinjin. Në atë moment, mendova që ta vras, por jam i detyruar ta fal për hatër të dy fëmijëve tanë të mitur.

Do të kërkoj që ajo që kthehet në shtëpi dhe do ta ha turpin me bukë. Nuk kam se çfarë të bëj”.

Kështu shprehet për GSH një 45-vjeçar nga fshati Topojë e Fierit, i cili dymbëdhjetë ditë më parë gjeti bashkëshorten e tij 41-vjeçare në krevatin bashkëshortor me bashkëfshatarin, 25 vjeç.

Kryefamiljari, i cili pak ditë më parë u konfrontua me të shoqen në komisariatin e policisë , ku kishin shkuar për sqarim, kujton skenën e tradhtisë, duke u shprehur se do ta “hajë turpin me bukë” për hir të fëmijëve.

“Asnjëherë nuk kam dyshuar se gruaja ime më tradhtonte. Para 12 ditësh unë u ktheva nga puna më herët se zakonisht. Pasi hyra në portën e kopshtit dhe më pas në banesë, pashë derën e dhomës së gjumit hapur. Dëgjova dhe zhurmë. Zgjata kokën të shikoja, por shtanga në vend. Bashkëshorten time e kapa mat me komshiun tonë. M’u errën sytë, çfarë të bëja? Në të qindtat e sekondës mendova për fëmijët. Komshiu u ngrit dhe iku nga shtëpia ime, ndërsa gruaja ime nuk foli. Nuk kisha çfarë të bëja. Më hipi gja ku në kokë dhe nuk e doja veten.”

 

Të fundit

U zgjodh presidente/ Vjosa Osmani me lot në sy në Kuvend

Vjosa Osmani është zgjedhur presidente e vendit me 71 vota pro, në raundin e tretë të votimit. Ndërkohë ajo është...

“Vullneti juaj po përmbushet”/ Vjosa Osmani mban fjalimin e parë si Presidente dhe tregon motivimin më të madh

Vjosa Osmani ka arritur që në raundin e tretë të votimit në Kuvend, me 71 vota, të zgjidhet Presidentja e gjashtë e Republikës së...

Plasin sherret me grushte dhe thika, plagosen dy persona në Tiranë

Rreth orës 18:50, tek ish Stacioni i Trenit, në afërsi të një lokali, persona ende të paidentifikuar pas një konflikti të çastit për motive...

Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Kosovës

Vjosa Osmani, gruaja që njihet për qëndrime të prera, armiqësi politike dhe shumë përplasje, është zgjedhur për ta mbajtur detyrën që i kërkon krejt...

Kolegji Zgjedhor rrëzon PD-në, ja si do të jetë fleta e votimit në 25 Prill

Në 25 Prill shqiptarët do të shprehin vullnetin e tyre në një fletë votimi me numra dhe jo me emra. Kolegji Zgjedhor, që është...

Lajme të tjera

Web TV