Sherr mes të rinjve në Çorovodë/ Dy të plagosur rëndë nisen me helikopter drejt Tiranës, ngjarja ishte e paralajmëruar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy të rinj të moshave 20 dhe 22-vjeç të identifikuar si Albi Çela dhe Edrian Myftari janë plagosur me thikë nga një 33-vjeçar Xhoni Memollari mesditën e sotme në Skrapar.

Për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore, dy të rinjtë janë transportuar me helikopter drejt Tiranës për mjekim më të specializuar.

Mësohet se sherri ka ndodhur në mënyrë të përsëritur pasi edhe para 4 muajsh të rinjtë janë konfliktuar me njëri-tjetrin për motive banale.

Fax News mëson se Edrian Myftari, një prej të plagosurve, njihet për person me precedent penal. Ai është arrestuar disa muaj më parë për aktivitetin e lojërave të fatit në mënyrë të paligjshme, ku ka qëndruar për disa javë në burg dhe më pas është lënë i lirë.

Ndërkohë që Policia është vënë tashmë në kërkim të Xhoni Memollarit, i cili pasi ka plagosur të rinjtë  ka arritur që t’ia mbathë nga vendi i ngjarjes.

Të fundit

Aksident tek mbikalimi i Sukthit, i plagosuri dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në mbikalimin e Sukthit. Mësohet se një i plagosur ka mbetur nga aksidenti. Prej...

Sherr mes vëllezërve në Tiranë, 12-vjeçari qëllon me thikë të vëllanë adoleshent, si është gjendja e tij

Rreth orës 13:30, në rrugën “Hysen Xhura”, janë konfliktuar për motive të dobëta 2 vellëzër me njëri-tjetrin. Si pasojë e konfliktit një shtetas i mitur...

E rëndë në Tiranë, 12-vjeçari godet me thikë vëllain

Një sherr mes vëllezërish ka ndodhur sot në Tiranë. Policia njofton se rreth orës 13:30, në rrugën ‘Hysen Xhura’, janë konfliktuar për motive të...

Eurovision me spektatorë, lejohet pjesëmarrjen e 3500 personave

Festivali Europian i këngës do të zhvillohet me spektatorë këtë vit. Organizatorët e Eurovizion, siguruan lejen për të lejuar një publik prej 3500 personash,...

Mamaja përqafon djalin për ta mbrojtur nga të shtënat me armë, vdes në krahët e saj 9-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Katër persona janë qëlluar për vdekje në një zyrë periferike të pasurive të patundshme në Los...

Lajme të tjera

Web TV