Me dhëmbë si njeriu, ky është ‘peshku më i çuditshëm’ që keni parë ndonjëherë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ky është momenti vërtet i çuditshëm që një peshkatar kapi një peshk dhe zbuloi se goja e tij ishte plot me dhëmbë si njeriu.

Paul Lore po peshkonte afër Melburnit, Florida, SHBA, kur hasi krijesën me dhëmbët e saj të çuditshëm.

33-vjeçari tha: “Ai ka një model ngjyrosjeje zebër dhe trupi është më shumë kompakt, por me mish. Dhëmbët mund të përshkruhen vetëm si dhëmbë të ngjashëm me njeriun, por me një inspektim të mëtejshëm do të vini re se ata kanë rreshta të këtyre dhëmbëve si një peshkaqen.”

“Shumica e tyre kanë dy deri në tre rreshta dhëmbësh me fuqi shumë të fortë të kafshimit – jo thjesht një kafshim i lehtë.

Ai shtoi: “Është një nga peshqit më të çuditshëm që kam hasur bazuar në pamjen e jashtme.”

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada...

E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri. Spitali Bashkiak "Dr. Stefan Gjoni " Krujë bën me dije se...

Kampionati Kombëtar zbret në fushën e blertë, luhen 7 takime në Superiore dhe në Të Parën

Luhen dy të parat e javës së 27-të të Superiores dhe 5 takime të Kategorisë së Parë. Kampionati Kombëtar i Futbollit ka luajtur të...

Doni t’i harroni kujtimet e këqija? Këto 4 teknika do t’ju ndihmojnë shumë

Shumica prej nesh kanë mendime në kokë që nuk i largojnë dot nga mendja sado që përpiqen. Si t’ia bëni në këtë rast? Në...

Festivali i çmendur i prillit/ Mijëra skiatorë me të brendshme, rrëshkasin në paradën ruse të rrëpirës

Qindra entuziastë të sportit kanë marrë pjesë edhe sivjet në paradën skiatore në bikini ose të brendshme, të kthyer tashme në festivalin alpin në...

Lajme të tjera

Web TV