Rama: Që nga koha e Skënderbeut asnjë shqiptar s’ka vdekur për bukë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, në një bashkëbisedim me qytetarët u shpreh se Partisë Socialiste i duhet mandati i tretë për të mos lënë në mes betejat.

Ai tha se sot Shqipëria në të gjithë sektorët ka arritur të jetë njësoj.

Po ashtu ai tha se synohet që personat me pagë 400 mijë lekë të mos taksohen, dhe se pavarësisht se janë shumë projekte që pritet të realizohen, secili prej tyre kërkon kohën e duhur.

“Sot tema është për të rritur ekonominë dhe ardhurat. Aeroportet janë një nga forcat që sjellin më shumë të ardhura sepse sjellin më shumë investime.  Investimet në energji, agroturizëm janë të gjitha mundësi që na çojnë në një nivel tjetër ku ne dëshirojmë të kemi vende punë me të mira.

Ne duam që mandati i treti të shikohet si domosdoshmëri në kushtet kur kërcënohemi nga taksa e sheshtë. Jemi duke finalizuar ndërhyrjen tek kategoritë e taksimit progresiv. Të gjithë ata që fitojnë një pagë deri në 400 mijë lekë të mos taksohen. Ne jemi në kushtet ku qeverisim dhe do të qeverisim dhe jemi në kushtet ku do të përcjellim me seriozitet betejën demokratike elektorale”, tha Rama.

Të fundit

Rama: Që nga koha e Skënderbeut asnjë shqiptar s’ka vdekur për bukë

Kryeministri Edi Rama, në një bashkëbisedim me qytetarët u shpreh se Partisë Socialiste i duhet mandati i tretë për...

Transportonte emigrantë të paligjshëm, arrestohet i riu nga Korça

E.V., 29-vjeç është arrestuar nga uniformat blu pasi u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm, kundrejt dëmshpërblimit. 29-vjeçari u arrestua në lagjen nr.1 në Pogradec,...

Pse të rinjtë e shëndetshëm mund të vdesin nga Covid-19?

Chloe Middleton është 21-vjeçarja që po shkonte drejt një të ardhme të ndritur dhe të lumtur. Megjithatë, në mënyrë tronditëse, ajo u bë një ndër...

Zbulohet gjinia e fëmijës që po presin Arbenita dhe Fero

Arbenita Ismajli dhe Fero kurorëzuan dashurinë e tyre disa vjeçare në martesë pak ditë më parë. Lajmin e bëri me dije vetë dyshja përmes...

“Jam shumë përpara tij”, Conor Benn i kthehet Markut: Ty të rrëzoi Charlton…

Florian Marku triumfoi mbrëmjen e djeshme kundër Rylan Charlton dhe synimi i tij është të përballet me Connor Ben, djalin e Nigel Benn, një...

Lajme të tjera

Web TV