Balla ironizon Bashën: Po orvatesh të kërkosh “falje” apo “amnisti” për kompanitë e tua off-shore?

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së Lulzim Bashës se ai nuk do të lejojë asnjë operator off-shore në tendera, gara dhe koncesione.

Përmes një postimi në facebook Balla, teksa ka huazuar thënien popullore ‘se se gjuha shkon ku dhemb dhëmbi’, deklaron se kjo gjë po i ndodh dhe Lulzim Bashës.

“Pas sulmit kundër Drejtësisë së re, sot u duk se Lulzim Basha po orvat të kërkojë “falje” apo “amnisti” për kompanitë e tij off-shore?”

Sipas Ballës, dosja kriminale “Basha 675mijë dollarë” përmban dokumenta të publikuara në faqen zyrtare të Departamentit Amerikan të Drejtësisë (Akti i Rregjistrimit të Agjentëve të Huaj), ku janë vërtetuar lidhjet e Lulzim Bashës me një kompani off-shore.

Të fundit

Balla ironizon Bashën: Po orvatesh të kërkosh “falje” apo “amnisti” për kompanitë e tua off-shore?

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së Lulzim Bashës se ai nuk...

Mblidhet KKIE, Balla: Sektori bujqësisë siguron 20% të PBB dhe rreth 37.4% të punësimit total

U zhvillua sot mbledhja e radhës së Këshilli Kombëtar i Integrimit Evropian, e cila kishte në fokus “Ecuria e zbatimit të rekomandimeve të Komisionit...

Zgjerohet rrethi i të dyshuarve për vrasjen e Hekuran Billës, i merret ADN-ja një të paraburgosuri

Zgjerohet rrethi i të dyshuarve për vrasjen e Hekuran Billës, në maj të 2020 në zonën e Komunës së Parisit, krim për të cilin...

‘Po më rrihte gjyshin, jam rritur jetim’, Gjykata merr vendimin për të riun që dyshohet se dhunoi mjekun e QSUT-së

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë ”arrest shtëpie” për 24-vjeçarin Leonard Berisha, i cili dyshohet se dhunoi mjekun e QSUT-së Petrit Gjorgji,...

Covid 19 i merr jetën 17-vjeçarit nga Elbasani, i shtruar prej ditësh në spitalin Infektiv

Një 17-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në qytetin e Elbasanit pasi ishte i prekur nga Covid. Mësohet se i riu ka qënë...

Lajme të tjera

Web TV