Hapet dhoma ku mund të thyesh çdo gjë për të larguar stresin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ndiheni të zemëruar dhe të stresuar?

Brazilianët kanë gjetur një mënyrë për të çliruar zemërimin duke ndërtuar një dhomë ku je i lirë të bësh çdo gjë, të bërtasësh, të ulërasësh, mjafton të ndihesh i çliruar.

Brenda një depoje në periferi të Sao Paulo, njerëzit mund të thyejnë çdo gjë, televizorë të vjetër, kompjutera apo çdo lloj sendi tjetër duke copëtuar në mënyrë simbolike edhe zemërimin që sidomos në këtë kohë pandemie ka mbërthyer çdo kënd.

42 vjeçari, Vanderlei Rodrigues, i cili hapi biznesin një muaj më parë, tha se ai ka pritur një numër të madh të klientëve që dëshirojnë të shfryjnë, veçanërisht gjatë pandemisë.

Seanca në “Rage Room” kushton 4.64 dollarë. Të veshur me kostume mbrojtëse dhe helmeta, pjesëmarrësit shkruajnë në mure problemet që i shqetësojnë më shumë dhe këto fjalë bëhen shënjestra e zemërimit të tyre.

Për Luciana Holanda, 35 vjeçe, e cila është një nënë e papunë e dy vajzave, ajo tha se preferon të shfryjë zemërimin e saj brenda “Rage Room”.

“Me gjithë këtë stres të akumuluar, të jesh nënë, të kesh fëmijë dhe të mos jesh në gjendje të punosh është shumë mirë të largosh stresin dhe të shfryhesh,” – u shpreh ajo.

“Unë nuk do të shfryj zhgënjimet e mia mbi vajzat e mbi askënd, kështu që unë me të vërtetë preferoj të thyej gjëra,” – shtoi 35 vjeçarja.

Të fundit

Hapet dhoma ku mund të thyesh çdo gjë për të larguar stresin

Ndiheni të zemëruar dhe të stresuar? Brazilianët kanë gjetur një mënyrë për të çliruar zemërimin duke ndërtuar një dhomë ku...

Arrijnë në Rinas 8190 vaksina antiCovid të kompanisë Pfizer

8190 vaksina antiCovid të kompanisë Pfizer mbërritën mbrëmjen e sotme në vendin tonë duke e çuar kështu ne rreth 17 600 totalin e dozave...

Rënia e flokëve, simptomë post-covid/ Habit studimi: Mund të çojë në humbje të pakthyeshme

Lodhja, humbja e nuhatjes dhe dhimbjet e gjoksit janë të gjitha efektet afatgjata më të njohura që vazhdojnë disa muaj pas infeksionit me koronavirus. Por...

“Humbje e pazëvendësueshme”, ndahet nga jeta farmacistja (Foto)

Farmacistja Kumrije Citozi ka humbur jetën në moshën 68-vjeçare. Këtë e ka bërë të ditur Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë, por mbetet e paqartë se...

Momenti kur betonierja aksidentohet në Tiranë, shikoni si shpëton mrekullisht punëtori në kantier (VIDEO)’

Një video e rëndë është publikuar në rrjete sociale, ku shihet një betoniere e cila aksidentohet në një kantier ndërtimi. Siç shihet edhe në pamje...

Lajme të tjera

Web TV