Kali 22 vjeçar kalon vlerën e Ronaldos dhe Messit së bashku, kjo është arsyeja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Cristiano Rolando dhe Lionel Messi, janë dy nga yjet e futbollit që përpos viteve që kanë mbi supe, ende konsiderohen më të mirët në planet.

Megjithatë, vlera e tyre në tregun e transferimeve ka rënë ndjeshëm. Argjentinasi vlerësohet rreth 97 milionë euro ndërsa Ronaldo 73 milionë. “The Sun” shkruan se një kalë garash vlerësohet më shumë se vlera e dy lojtarëve të marra së bashku.

Bëhet fjalë për “Galileon”, nje kalë irlandez që mbizotëroi botën e garave në fillim të mijëvjeçarit. Sidoqoftë, ndryshe nga se ndodh me atletë, vlera e tij është rritur pas përfundimit të karrierës.

Galileo ka një kosto prej 200 milionë dollarë, megjithëse pronarët e tij nuk po mendojnë ta shesin atë.

Gjëja e pabesueshme është që ky kalë 22 vjeç tejkalon vlerën e tregut të Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, madje vlen më shumë se të dy së bashku.

Të fundit

Kali 22 vjeçar kalon vlerën e Ronaldos dhe Messit së bashku, kjo është arsyeja

Cristiano Rolando dhe Lionel Messi, janë dy nga yjet e futbollit që përpos viteve që kanë mbi supe, ende...

Sondazhi i Euronews Albania: Kjo ministre është më e sulmuara nga opozita por më e vlerësuara nga qytetarët, ja emri i saj

Kompania prestigjoze MRB në bashkëpunim me Euronews Albania kanë pyetur qytetarët shqiptarë se si e vlerësojnë performancën e ministrave në këto 4 vite. Rezultati ka...

NASA publikon video mahnitëse të regjistruar nga roveri i saj Perseverance në Mars

Agjencia Amerikane e Hapësirës së fundmi ka publikuar një video mahnitëse të regjistruar nga roveri i saj Perseverance në momentin e zbritjes në Mars. Këmbëngulja...

Hapet dhoma ku mund të thyesh çdo gjë për të larguar stresin

Ndiheni të zemëruar dhe të stresuar? Brazilianët kanë gjetur një mënyrë për të çliruar zemërimin duke ndërtuar një dhomë ku je i lirë të bësh...

Arrijnë në Rinas 8190 vaksina antiCovid të kompanisë Pfizer

8190 vaksina antiCovid të kompanisë Pfizer mbërritën mbrëmjen e sotme në vendin tonë duke e çuar kështu ne rreth 17 600 totalin e dozave...

Lajme të tjera

Web TV