“Mos harrojmë çfarë kaluam”/ Rama publikon videon: Jemi përballur me sfida të mëdha

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video në rrjetet sociale ku ai tregon disa prej sfidave që nga tërmeti i 26 nëntorit e deri tek pandemia si dhe disa prej arritjeve gjatë qeverisjes së tij.

Ai thotë se shumë persona mund të jenë të pakënaqur se nuk janë përmbushur pritshmëritë e mandatit të dytë, por dhe vetë ai nuk është i kënaqur.

Rama thotë se ka ende punë për të bërë, duke kërkuar kështu mandatin e tretë për të vijuar punën e nisur.

“Kemi marrë goditje të rënda dhe jemi përballur me sfida të mëdha. E di që disa prej jush janë të pakënaqur se nuk janë përmbushur pritshmëritë e këtij mandati të dytë. As unë nuk jam i kënaqur. Por mos të harrojmë çfarë kemi hequr në çdo hap në këto kohë të mallkuara. Paga minimale është rritur me 1/3, plot 36% që nga fillimi i punës, bluzat e bardha dhe mësuesit paguhen shumë më mirë. Taksa për afro 100 mijë biznese të vogla është bërë zero. Kantieret e ndërtimit janë më të shumta se anjëherë tjetër në të gjithë Shqipërinë. Ka nisur aplikimi për naftën pa taksa për 70 mijë fermerë” – tha Rama.

Të fundit

“Mos harrojmë çfarë kaluam”/ Rama publikon videon: Jemi përballur me sfida të mëdha

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video në rrjetet sociale ku ai tregon disa...

Ish-drejtues shteti dhe yje të kinematografisë shqiptare/ Kush janë personalitetet që u vaksinuan ndaj Covid-19

Dozën e parë të vaksinës e morën dje edhe veteranë, aktorë, por dhe mjekë të fashës moshore mbi 80 vjeç. Dozat e para iu dhanë...

Mot i qëndrueshëm dhe me diell, ja si parashikohet të jetë dita e sotme

Dita e sotme nis me mot të kthjellët në të gjithë territorin. Pasditja do të sjellë kalime vranësirash në zonat malore dhe të ulta. Sipas...

Horoskopi ditor, 22 shkurt 2021

Dashi Përfitoni nga Hëna në shenjën e Luanit për të realizuar atë që ju intereson. Shpirt vëzhgues, tërheqës në aftësinë për të bindur të tjerët....

Lajme të tjera

Web TV