Rama: PS do dalë e vetme në zgjedhje, Meta i ka humbur marrëdhëniet me trutë e kokës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama foli për media pas mbledhjes së shtabit elektoral të Partisë Socialiste. I pyetur për koalicionet parazgjedhore, Rama tha se PS e ka bërë të qartë që e ka koalicionin me njerëzit.

“Sistemi që kemi zgjedhur është sistem ku çdo parti garon me simbolin e saj dhe skuadrën e saj ose bën një koalicion me një simbol dhe skuadër të përbashkët. Ne e kemi pasur të qartë që ne koalicionin e kemi me njerëzit dhe shumicën e kemi me njerëzit dhe nuk kemi asnjë diskutim në këtë pikë. E kuptoj edhe pyetjen tuaj duke parë se çfarë ndodh në kampin tjetër ku po punohet për një hibrid të patretshëm.Nuk e kam dëgjuar propozimin por kur bëhet fjala për zgjedhjet, ato janë të përbashkëta, rregullat e lojës janë bërë bashkarisht dhe çdo propozim i arsyeshëm është i mirëseardhur. Bën sens dhe do trajtohet me seriozitetin e duhur që palët të ndihen të barabarta.Unë nuk mendoj që ka nevojë për komente. Veprimtaria ilegale e Ilir Metës është në sy të gjithëve., Meta nuk është në lartësinë e detyrës por nën çdo nivel të justifikueshëm edhe për një person që ka humbur marrëdhëniet me trutë e kokës. Një president që flet me gjuhë rruge do e denojne te gjithe”, tha Rama.

Të fundit

Rama: PS do dalë e vetme në zgjedhje, Meta i ka humbur marrëdhëniet me trutë e kokës

Kryeministri Edi Rama foli për media pas mbledhjes së shtabit elektoral të Partisë Socialiste. I pyetur për koalicionet parazgjedhore,...

Pandemia lë shqiptarët ‘beqarë’/ Ulje e ndjeshme e celebrimeve për 2020-ën

Pandemia, që ra papritur në gjithë botën e Shqipëri ka ndryshuar shumë plane, po ashtu dhe shumë tregues demografikë në vend. Karantina që zgjati nga...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Historiani serb: Vuçiç nuk do ta njohë kurrë Kosovën!

Historiani serb Milan Protiq deklaron se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nuk do ta njohë kurrë Kosovën. Ata që mendojnë se kjo do të...

Nuk i del inati me Ibrahimovic/ Lukaku e thumbon sërish: Ta kam thënë që… (Video)

Ka vazhduar përplasja mes Romelu Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovicit, por kësaj here në distancë. Kujtojmë se para pak javësh, sulmuesi i Interit dhe ai i...

Rrahën barbarisht të riun në mes të lokalit me shkopinj, policia identifikon autorët (Emrat)

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur në Fushë-Krujë, ku një i ri u godit me sende të forta. Mësohet se është arrestuar shtetasi Geart...

Lajme të tjera

Web TV