Këshillat e zakonshme të pastrimit që mund të rezultojnë katastrofike, ja cilat janë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mund të keni lexuar dhe dëgjuar mbi këshilla të ndryshme që ju vijnë në ndihmë në përditshmëri. Por ndodh që disa këshilla, të cilat i mendojmë si të dobishme, në fakt mund të jenë katastrofike.  Këto janë tre këshilla të njohura që është më mirë të mos zbatohen.

Pastrimi i lëkurës me uthull
Kurrë mos u përpiqni të lustroni ose pastroni një divan lëkure me uthull pasi mund ta dëmtojë atë. Uthulla mund të jetë një mjet i dobishëm në shumë punë shtëpiake por fatkeqësisht nuk është i përshtatshëm për çdo përdorim.

Shmangni pluhurosjen e mobiljeve tuaja me peceta të lagura pasi ekziston rreziku i lënies së njollave në pëlhura delikate siç janë divanet. Preferoni t’i lini pecetat tuaja të thahen plotësisht para se t’i përdorni në mobilje.

 Spërkatja e perdeve me llak

Disa amvisa janë mësuar të spërkasin perdet e tyre me llak për të larguar energjinë elektrike të prodhuar. Është e gabuar dhe duhet ta shmangni këtë sepse do të dëmtoni strukturën e perdeve tuaja.

Të fundit

Këshillat e zakonshme të pastrimit që mund të rezultojnë katastrofike, ja cilat janë

Mund të keni lexuar dhe dëgjuar mbi këshilla të ndryshme që ju vijnë në ndihmë në përditshmëri. Por ndodh...

Testimi për Covid-19 nëpërmjet telefonit, studiuesit gjejnë mënyrën për ta realizuar

FRANCË– Shpresat për kthimin e jetës në normalitet janë varur tek vaksina kundër COVID-19 por edhe tek testimi dhe identifikimi i rasteve të reja....

Tjetër teori për Bill Gates/ Dyshohet se bora në Teksas është krijuar prej tij dhe e rreme

Një tjetër teori konspirative ka protagonist miliarderin amerikan Bill Gates. Këtë herë themeluesi i Microsoft, sipas teorisë së re është përgjegjës për situatën dramatike nga...

Kombëtarja e femrave vazhdon “zborin” në Ulqin, 23 futbolliste kuqezi, nën urdhërat e Grimës

23 futbolliste kuqezi, një javë grumbullim nën urdhërat e trajnerit Grima. Që prej ditës së diel, Kombëtarja shqiptare e femrave vijon të jetë e...

Aktorja e njohur bëhet nënë për herë të parë

Mandy Moore dhe burri i saj, Taylor Goldsmith kanë mirëpritur fëmijën e tyre të parë. Lajmin se është bërë nënë e një djali e...

Lajme të tjera

Web TV